Plávanie: Piešťanci získali na Grand prix Slovakia osem medailí

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany na medzinárodnom kvalifikačnom podujatí na OH 2016 Grand prix Slovakia získali osem medailí.

Najúspešnejšia bola dvojica juniorských reprezentantiek SR Sára Niepelová a Lenka Paulíková.

Sára získala v juniorskej kategórii dve prvé miesta v disciplínach 1500 m voľný spôsob a 400 m polohový pretek. Bronz vyplávala v disciplínach 100 m, 200 m a 400 m voľný spôsob.

Lenka Paulíková vybojovala zlato v disciplíne 800 m voľný spôsob a striebro v disciplíne 1500 m voľný spôsob. Marko Primorac získal striebro  medzi juniormi v disciplíne 800 m voľný spôsob.

Pekné umiestnenie vyplávala aj Zorka Bogárová, ktorá sa vo finále umiestnila dvakrát na piatom mieste v disciplínach 200 m znak a 200 m motýlik.

Text: Darina Moravcová Foto: Archív