Plávanie: Piešťanci s množstvom osobných rekordov

Predchádzajúca sobota 28. marca patrila v Nových Zámkoch na 25 m mestskom bazéne plaveckým pretekom za účasti reprezentantov ŠPK Kúpele Piešťany. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 240 plavcov z 22 slovenských klubov.

Piešťanci celkovo vybojovali 27 medailí. Najúspešnejší v kategórii juniorov bol Tadeáš Drahovský so ziskom striebornej medaile na 200 prsia a bronzovej na 50 prsia. Po chorobe si zaplával osobné maximá aj Marko Primorac a bol dvakrát tretí na 200 m voľný spôsob a 200 znak.

Gabriel Ilončiak si získal v kategórii starších žiakov tri cenné kovy , zlato na 200 m prsia a striebro na 100 m prsia a 50 m znak. Michal Luciak si vyplával svoje premiérové stupne víťazov a trikrát stál na striebornom stupienku na 50 a 200 prsia ako aj na 200 m znak.

Maxim Zahradnik dosiahol tretie miesto v náročnej disciplíne 400 m polohové preteky. Takisto jednu bronzovú medzi staršími žiakmi mal Martin Benka za 100 m prsia a k tomu ešte tri „zemiakové“ v ostatných disciplínach.

Veľmi sa darilo sa Michalovi Škodnému (na snímke v strede), ktorý vyplával dve kompletné sady medailí a bol najúspešnejším pretekárom ŠPK Kúpele Piešťany. Prvý bol medzi mladšími žiakmi na 100 m motýlik a 400 m polohový pretek, strieborný na 100 m a 200 m voľný spôsob a dva bronzy bral na 50 m voľný spôsob a 100 m znak.

V kategórii najmladších žiakov bol najúspešnejší Matej Martinkovič so zlatom na 50 m prsia a dvomi bronzovými na 100 m a 200 m prsia. Veľmi pekne plávala aj Dominika Šišková, keď vyhrala 100 m prsia a dvakrát druhá bola na 50 m a 200 m prsia.

Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov zavŕšil Timotej Kowanz, ktorý si domov odviezol tiež kompletnú sadu medailí. Zlatú za 50 m motýlik, striebornú za 100 m motýlik a bronzovú za 50 m voľný spôsob.

Piešťanci zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov, ktoré ich motivujú v príprave na letný vrchol sezóny.

Text: Rado Suchánek Foto: Martin Vaňo