Plávanie: Olívia Ana Šprláková-Zmorová pokorila slovenský rekord

V Bratislave na Pasienkoch sa 26. až 28. apríla uskutočnil najväčší medzinárodný plavecký míting organizovaný na Slovensku Orca Cup.

Zúčastnili sa ho zahraniční pretekári z 34 klubov Rakúska, Českej republiky, Maďarska, Ruska, Srbska, Slovinska a Ukrajiny v počte 285 pretekárov. Domáci plavci zo 42 klubov v počte 563 pretekárov samozrejme využili možnosť súperiť doma v kvalitnej medzinárodnej konkurencii . V tejto silnej plaveckej spoločnosti štartovalo aj 8 plavcov ŠPK Kúpele Piešťany a dosiahli veľmi pekné výsledky.

Najviac medailí si vybojovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová (na snímke). Svoje zlaté štarty v disciplínach 400 v.sp. a 800 v.sp. medzi 14-ročnými okorenila slovenským rekordom na osemstovke. Strieborný lesk mali jej výkony v disciplínach 200 v.sp. a 400 PP, pričom znovu potvrdila pokorenie limitu pre štart na dlhších tratiach voľným spôsobom na EYOF v Baku.

Sáre Niepelovej sa tiež darilo a v kategórii 16-ročných a starších si vyplávala zlato na 400 PP. Na vytrvalostnej trati 1500 v.sp. sa jej podarilo postaviť na strieborný stupienok. Sára striedala svoje štarty s absolvovaním skúšok na vysokú školu, čo bola nová skúsenosť a iste značná záťaž.

Jakub Jánsky si vybojoval v disciplíne 400 PP bronzovú medailu pekným výkonom medzi 14-ročnými. ORCA CUP sa plavcom Kúpeľov vydaril.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Darina Moravcová