Plávanie: Mladší žiaci získali 16 medailí

Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa na Majstrovstvách Slovenska mladších  žiakov darilo. Podujatie, na ktorom sa zišla silná konkurencia sa konalo 19. až 21. júna v Košiciach.

Najúspešnejším bol Richard Horyl (na snímke hore), ktorý si vybojoval štyri strieborné medaile za 50, 200, 400 a 800 m voľný spôsob a dve bronzové za 200 m motýlik a 400 m polohový pretek.

Veľmi dobre zaplával aj skokan roku Filip Lányi a získal dve strieborné medaile na znakových tratiach na 100 a 200 m a dvakrát stál na bronzovom stupienku pri kraulovej štyristovke a osemstovke. Od minulého roka zaznamenal medzi svojimi rovesníkmi na Slovensku najväčšie zlepšenie.

Michal Škodný bol tretí na 100 motýlik medzi 12-ročnými a okrem toho sa mu ušli aj dve zemiakové medaile na 100 m voľný spôsob a 400 m polohový pretek.

Medzi 11-ročnými bola dvakrát tretia Dominika Šišková v prsiarskych disciplínach na 100 a 200 m .

Tretiu priečku a bronzovú medailu na 50 voľný spôsob si vybojoval Timotej Kowanz.

Chlapci v zložení Lányi, Vass, Horyl a Škodný (na snímke dole) sa stali majstrami Slovenska v štafete na 4 x 100 m polohový pretek. V disciplíne 4 x 100 voľný spôsob stáli na striebornom stupienku v zložení Škodný, Lányi, Kowanz a Horyl.

So ziskom šestnástich medailí sa umiestnili naši žiaci na poprednom mieste medzi klubmi aj keď tréningové podmienky v Piešťanoch im neprajú.

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany - Horyl-Škodný-Lányi-Vass

Text a foto: Radoslav Suchánek