Plávanie: Mladí Piešťanci uspeli v medzinárodnej konkurencii

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany štartovali na medzinárodných plaveckých pretekoch v Kranji. Pretekalo sa v mestskom 50 metrovom krytom bazéne na šírku, takže pretek bol na 25 metrov.

Za Kúpele Piešťany sa zúčastnili Niepelová, Paulíková, Chudý, Dobrucký, Topolčányová, Mosná, Bogárová, Lányi, Ilončiak a Vass. Pretekov sa s nami zúčastnila aj naša odchovankyňa štartujúca za ŠG Trenčín Saskia Papšová.

V konkurencii plavcov z Rakúska, Chorvátska, Českej republiky, Talianska a z domáceho Slovinska sa našim plavcom darilo veľmi pekne.

Najúspešnejší boli Sára Niepelová – tretia na 400 m polohový pretek v kategórii Open a Filip Lányi, dvakrát tretí na 200 m voľný spôsob a 200 m znak.

Piešťanci zaplávali aj množstvo osobných rekordov v kvalitnej konkurencii a obsadili aj  šesť štvrtých miest. Gabriel Ilončiak a Maxim Vass získali štvrtú priečku po dva razy, Sára Niepelová a Filip Lányi boli na zemiakovej pozícii jedenkrát.

Preteky boli veľmi kvalitným porovnaním so konkurenciou z okolitých štátov a povzbudením do ďalšej prípravy.