Plávanie: Junior Filip Lányi zdolal aj dospelých

Na jesennom kole Majstrovstiev západoslovenskej oblasti v dlhých tratiach sa plavcom Kúpeľov mimoriadne darilo. Majstrovstvá sa uskutočnili v mestskom bazéne v Považskej Bystrici 29. septembra 2018.

Najhodnotnejší výkon podujatia na 1 500 v.sp. zaplával a prvenstvo v kategórii juniorov 15 – 16 ročných si odniesol v novom najlepšom osobnom výkone Filip Lányi (na snímke v strede), keď sa mu podarilo zdolať aj dospelých účastníkov. Filip zlepšil svoj najlepší osobný čas o 33 sekúnd.

Olívia Šprláková Zmorová (na snímke vľavo) pri víťaznom výkone na 1 500 v.sp. v kategórii 13-ročných zlepšila svoj osobný najlepší výkon o  40 sekúnd a za slovenským rekordom žiačok zaostala len o 6 sekúnd. Veríme, že sa jej pri nasledujúcom štarte podarí tento rekord pokoriť. Okrem toho Olívia vyhrala svoju kategóriu aj na 400-metrovej trati.

Medzi 14-ročnými stála na najvyššom stupienku v disciplíne 800 v.sp. naša Dominika Šišková, ktorá sa inokedy špecializuje najmä na prsiarske disciplíny.

V kategórii 13-ročných dievčat obsadila striebornú priečku vo svojom „osobáku“ Rebeka Buková.

Naše 11 ročné dievčatá Katarína Lopatková a Natália Ertlová si vybojovali na 800 metrovej trati zlatú a bronzovú medailu v najlepších osobných výkonoch.

Chlapci sa tiež snažili. Jakub Jánsky (na snímke vpravo) vyhral medzi 13 ročnými 1500 v.sp. a na 400-metrovej trati vyplával striebro.

Medailovú žatvu našich plavcov zavŕšil tretím miestom 12 ročný Oliver Švec tretím miestom na 800 m v.sp.

V Považskej Bystrici sme dobre odštartovali začiatok sezóny a veríme, že sa bude našim plavcom dariť v celej sezóne 2018/2019.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Katarína Šprláková Zmorová