Piešťany zažijú Dni originality

Prvý Open Air festival Dni Originality sa bude konať v predposledný augustový víkend – 20. a 21. augusta v kempingu na piešťanskej Lodenici. Jeho hlavnými znakmi sú tvorivosť a zručnosť. Počas dvoch dní bude pre návštevníkov pripravený zážitkový umelecký program v podobe exhibícií umelcov, dizajnérov a remeselníkov, sprievodným podujatím bude aj Celia Fest s ponukou bezlepkových výrobkov.

„Rezba sochy motorovou pílou, tvorba kovanej sochy umeleckým kováčom, tvorba graffiti na umelú stenu, vysekanie sochy do kameňa, tvorba sochy z paverpolu, výroba drevených sudov tradičným spôsobom, ale aj výroba sochy z prútia, či papiera, to je len ochutnávka toho, čo vám na festivale ponúkneme,“ týmito slovami pozývajú organizátori návštevníkov na Facebookovej stránke podujatia.

„Bude to festival určený najmä pre rodiny s deťmi, kde nájdu kopec kreatívnych workshopov, budú môcť vidieť na vlastné oči, ako sa umelecké diela robia, taktiež si budú môcť pochutnať na zdravších formách jedla, keďže festival nesie podtitul glutenree a tým pádom bude väčšina jedál bez múky, poprípade s múkou vhodnou pre celiatikov,“ uvádza event manažérka Dní originality Nikoleta Trnková.

Pre deti pripravujú aj množstvo tvorivých dielní, tanečný workshop, divadlo a ďalšie zmysluplné aktivity..

Doplnkovým podujatím festivalu bude Celia Fest, ktorý ponúkne ľuďom s intoleranciou lepku nové možnosti spoločenského vyžitia. Bezlepkové jedlá, zákusky, čerstvé pečivo, čapované bezlepkové pivo a podobne. Celý harmonogram festivalu zverejnia organizátori v priebehu júna.

Zdroj: Rezort Piešťany