Piešťany po prvýkrát súčasťou Medzinárodného týždňa nosenia detí

Od 2. do 8. októbra nosiaci rodičia z celého Slovenska už štvrtý rok po sebe vstúpia do ulíc, aby spoločne oslávili radosť z nosenia svojich detičiek na počesť  Medzinárodného týždňa nosenia detí (MTND). Tento rok sa po prvýkrát zapoja aj Piešťany.

Do tohto ročníka MTND sa zapojilo doposiaľ rekordných 50 miest z celého Slovenska a dokonca aj maminy žijúce v Írsku. Spoločne pripravili nabitý program workshopov a pochodov. Tento rok sa očakávajú rekordy v účasti a zmeny v prospech nosiacich rodičov vyplývajúce zo spolupráce s poslankyňou Simonou Petrík, ktorá sa zároveň oficiálne stáva aj ambasádorkou pochodu v Bratislave.

MTND v Piešťanoch odštartuje v nedeľu 2. októbra o 15.00 h workshopom viazania a nosenia s Adrianou Kráľovou, prezývanou Kengurka, kde môžete získať informácie o nosení, naučiť sa rôzne šatkové úväzy, zorientovať sa v širokom výbere nosičov, šatiek a nosičských pomôcok a následne sa bude pokračovať voľnou diskusiou s laktačnou poradkyňou Janou Michálkovou v materskom centre Úsmev na ulici Andreja Hlinku 41 v Piešťanoch. Na workshop a diskusiu s laktačnou poradkyňou je vstup voľný.

Vyvrcholením MTND v Piešťanoch bude sprievod nosiacich rodičov, ktorý sa bude konať v utorok 4.10.2016 o 16:00 h, na ktorom by sme chceli verejnosti ukázať aké je nosenie krásne, jednoduché a vhodné naozaj pre každého. Stretnutie sprievodu je pred Domom umenia a následne bude prechádzať okolo Barlolámača, cez pešiu zónu až na Námestie slobody. Týmto by sme do sprievodu radi prizvali všetkých rodičov, ktorí radi nosia svoje deti. A samozrejme sme pre účastníkov MTND pripravili súťaž o veľmi atraktívne ceny!

Medzinárodný týždeň nosenia detí je príležitosťou zažiť radosť z nosenia, stretnúť rodičov s podobným výchovným štýlom v Piešťanoch, naučiť sa niečo nové a zároveň priblížiť nosenie detí širokej verejnosti.

MTND uskutočnila prvýkrát v roku 2008 nezisková organizácia Babywearing International, Inc. (BWI), ktorá datuje svoj vznik do toho istého obdobia. MTND sa odvtedy koná vždy začiatkom októbra a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o nosení detičiek širokej verejnosti aj za pomoci médií, prostredníctvom workshopov a rôznych akcií edukovať ľudí v tomto smere, a v neposlednom rade spoločne osláviť radosť z nosenia.

Text a foto: Tlačová správa organizátorov