Piešťany majú nový tenisový talent

Svetové finále Champions Bowl pre hráčov od 9 do 16 rokov ovládol tím Nemecka. Na turnaji sa však výborným výkonom prezentovala piešťanská rodáčka Soňa Depešová, ktorá sa v ťažkej konkurencii kategórie U9 umiestnila na druhom mieste, keď v trojsetovej finálovej bitke nestačila na súperku zo Slovinska.

Slovenskému tímu so štyrmi reprezentantmi , ktorí si vybojovali možnosť štartovať na finálovom turnaji Champions Bowl v chorvátskom Umagu, sa podaril malý úspech v podobe finálovej účasti v najmladšej kategórii U9.

Po dvoch víťazstvách a jednej prehre v skupine jasne porazila v skupine Nemku Francescu Partschelli a následne i semifinálovú súperku Alvarez Fernandez. Druhú prehru na turnaji zakúsila opäť so súperkou zo základnej skupiny, keď podľahla Slovinke Eve Plosnikovej.

„Je to pre mňa prvá medzinárodná skúsenosť a aj keď som bol najprv smutná, teším sa z dobrého výsledku vo svetovom finále,“ prezradila samotná hráčka, s ktorej výkonom boli spokojní i jej rodičia, ktorí potvrdili, že na turnaji v Chorvátsku zažila svoj prvý medzinárodný turnaj.

Celkovým víťazom sa stal tím Nemecka, ktorý o jedno víťazstvo predbehol minuloročných víťazov Španielov. Turnaja sa zúčastnilo takmer 200 hráčov z 33 krajín vrátene Európy, severnej a južnej Ameriky, Ázie či Afriky.

Text: Miro Béreš