Piešťany čaká športový víkend so Slovakmanom

Prelom júla a augusta, krásne prostredie kúpeľného miesta Piešťany a Slovakman, to je už tradícia, ktorá napíše v tomto roku svoju trinástu kapitolu. Aké lákadlá si pripravili v tomto roku organizátori v rámci sprievodných podujatí?

Brány piešťanskej Slovakman zastávky sa otvoria už v piatok v popoludňajších hodinách, kedy sa začne prezentácia pretekárov na sobotňajšieho Slovakman 226.

O možnosť športovej aktivity neostanú ochudobnení ani ostatní, pretože si v ten istý deň budú môcť vyskúšať trať, po ktorej budú triatlonisti pretekať. V podvečerných hodinách sa uskutoční ďalší ročník Piešťanskej sedmičky. Môžete si zabehať v krásnom prostredí mesta Piešťany a ešte byť za to odmenený napríklad pohárom za najrýchlejší čas.

Nezabudli sme ani na najmenších. V rámci bohatého sobotňajšieho programu sme pre nich pripravili tradičný Slovakman detský akvatlon, ktorý v Piešťanoch nebude chýbať ani v tomto roku. Svoje ratolesti môžete zapojiť do štyroch súťažných kategórií – starší žiaci, mladší žiaci, deti s ročníkom 2004 a 2005 a deti s ročníkom narodenia 2006 a mladšie. Podľa výberu kategórie ich čaká plavecká a bežecká časť, po ktorej získajú pamätnú medailu a tí najlepší aj vecné ceny od organizátorov. Štart akvatlonu je na programe o 10.00 h.

Mysleli sme aj na tých, ktorí sa necítia na celý triatlon v rámci Slovakman 226 preto môžete využiť poskladať štafetu a užiť si toto podujatie spolu s priateľmi. Na výber je hneď z niekoľkých možností. Podľa počtu máte možnosť prihlásenia 3 – 4 členných, respektíve 5 – 6 členných štafiet, s tým, že sa môžete striedať po každom plaveckom, cyklistickom a bežeckom okruhu. Na každú štafetu v cieli čaká špeciálne Slovakman tričko a tie najrýchlejšie družstvá dostanú aj vecné ceny. Netreba váhať s registráciou, pretože štartovné bude postupne iba narastať.

Všetky potrebné informácie spolu s možnosťou registrácie nájdete na oficiálnom Slovakman webe – www.slovakman.sk/226.

Text a foto: Tlačová správa