Piešťany čaká nápor hostí: Víkend v znamení futbalu

V piatok a v sobotu (26.-27.6.) hostia Piešťany medzinárodný futbalový turnaj PFK Junior CUP žiakov U11. Turnaj pritiahne podľa organizátorov približne tisícku účastníkov s ich sprievodom. Spolu s Topfestom, ktorý sa koná v tomto termíne na piešťanskom letisku, tak čaká mesto nápor hostí.

Vďaka spolupráci organizátorov oboch podujatí majú ubytovaní účastníci turnaja v piatok vstup na Topfest zdarma. Účastníci festivalu sa naopak vrámci prechádzky mestom môžu prísť pozrieť na zápasy mládežníkov, kde hlavným lákadlom bude účasť tímu AS Rím. Vstupné je dobrovoľné.

Turnaja sa zúčastňuje dvadsaťštyri tímov z Talianska, Čiech, Rakúska, Maďarska, Chorvátska, Poľska a samozrejme zo Slovenska. Družstvá môžu mať maximálne 16 členov vrátane trénerov a vedúcich tímov. Spolu tak bude klub PFK Piešťany hostiť viac ako 350 mladých futbalistov, ktorí si zmerajú sily v dvoch dvanásťčlenných skupinách. V nich sa bude hrať  systémom každý s každým na troch ihriskách na hlavnej hracej ploche a jednom na vedľajšom ihrisku.

Čítajte aj: Do Piešťan zavíta slávny AS Rím

Okrem hráčov príde do Piešťan vďaka turnaju približne ďalších šesťsto ľudí – rodičov, rodinných príslušníkov a členov sprievodu družstiev. Organizátori mali čo robiť, aby zabezpečili dostatočné množstvo ubytovacích kapacít, keďže je v tomto termíne veľký pretlak návštevníkov vďaka Topfestu.
Napokon sa im to podarilo a veria, že hostia budú v Piešťanoch spokojní a že sa sem opäť vrátia. Radi by z turnaja urobili tradíciu a podporili tak cestovný ruch v meste, kde je práve v oblasti športu veľký potenciál.

Turnaj začína v piatok aj v sobotu o 8:30 h a hrať sa bude nepretržite približne do 18:30 h. V stosemdesiatich zápasoch môžete vidieť hráčov AS Rím, Slovana Bratislava, futbalistky Sparta Praha – Girls, Cracovia Krakov, DVSC Debrecen, Spartak Trnava, NK Zadar, FV Austria XIII Viedeň, samozrejme domácich z PFK Piešťany a mnohých ďalších.

Text: Tlačová správa PFK Piešťany Ilustr. foto: Martin Palkovič