Piešťanské Čajky naložili Ostrave takmer stovku

Na začiatku prvého domáceho zápasu Stredoeurópskej ligy (CEWL) sa zdalo, že neskorý príchod basketbalistiek zo SBŠ Ostrava piešťanské hráčky trochu rozhodil. V úvode totiž prehrávali 0:3.

Potom však zabrali v obrane a do konca prvej štvrtiny viedli 22:7. Neuspokojili sa však a naďalej pokračovali vo výbornej práci v obrane i v útoku, čo vyústilo do ich hernej exhibície.

Priebeh: 13:5, 22:7, 34:8, 45:14, 55:19, 74:24, 84:30, 99:32.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 99:32 (22:7, 45:14, 74:24)

Piešťanské Čajky: Stehlíková 17, Bartoňová 7, Krč-Turbová 6, Tatham 12, Bartánusová 13 (Dudášová 18, Zentková 2, Felixová 12, Páleníková T. 12). Tréner: M. Pospíšil.

SBŠ Ostrava: Sedláčková 2, Lima 2, Allen 4, Kovačevič 6, Hilliard 3 (Valasová 4, Morávková 1, Veselá 8, Dušková 5). Tréner: T. Pětivlas.

TH: 30/22 – 16/6. FAULY: 18 – 23, TCH: – TROJKY: 1 – 2. 200 divákov. Rozhodovali: Turčin, Hančík, Bara. Pozorovateľ: Ceizel ŠTVRTINY: 22:7, 23:7, 29:10, 25:8).

cajky-ostrava 1 cajky-ostrava 2 cajky-ostrava 3 cajky-ostrava 4 cajky-ostrava 5 cajky-ostrava 6

Text: dm Foto: mp