Piešťanská kaviareň na streche Elektrárne Piešťany

Domáce alt-pop trio Cup of Tea a hlavná hviezda večera dream-pop/dnb zoskupenie Meowlau x Val sa predstavia počas jedinečného dvojkoncertu na streche kultúrnej pamiatky už 25. júla 2024.

„Pripravili sme pre návštevníkov exkluzívny koncept, a myslím, že pre každého kto príde to bude úplne nový zážitok. Koncerty na strechách nie sú úplne častým javom,“ hovorí o podujatí Lukáš Piešťanský, člen organizačného tímu.

Podujatie, ktoré dostalo názov Piešťanská kaviareň, sa začína vo štvrtok 25. júla o 18.00 h. Okrem výhľadu zo strechy Elektrárne Piešťany, sľubuje aj skvelý koncertný zážitok. Kapacita je obmedzená, vstupenky sú v predaji online: https://goout.net/en/piestanska-kaviaren-meowlau-x-val+cup-of-tea/szrllgx/

Tvorba slovensko-britskej kapely Cup of Tea je inšpirovaná interpretmi ako Arctic monkeys, Foals a Black keys. Opiera sa o indie rockové melódie s anglickými textami o útrapách mladých ľudí v 21. storočí, má melancholicky podtón, ale častokrát tanečnejší rytmus a v konečnom dôsledku vyznie oveľa pozitívnejšie ako naozaj je.

Meowlau x Val je drum and bassový popový projekt, ktorý v roku 2022 vystrelil na slovenskej scéne vďaka debutovému EP Never Mind. V roku 2023 vydali svoje druhé EP Daydream a začiatkom roka 2024 reprezentovali Slovensko na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic, na ktorý ich vyslalo Rádio_FM. Ženské duo Meowlau (Laura Jašková) a Val (Valentína Vlková) naživo dopĺňa bubeník a majster live dramáčových beatov, Vladoš Paška.

„Sme radi, že v spolupráci s Elektrárňou Piešťany a ďalšími sponzormi sme mohli takýto event pripraviť,“ dodáva L. Piešťanský.

Zdroj: Tlačová správa