Piešťanská basketbalová liga: Finálový deň

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
6
Inzercia

V pondelok 25. mája 2015 sa uskutočnil finálový deň 9. ročníka Piešťanskej basketbalovej ligy, ktorú nepretržite organizuje Basketbalový klub mládeže Piešťany v spolupráci s o. z. Zober loptu nie drogy.

banner mdd

V zápase o 3. miesto sa stretli družstvá Gymnázia P. d. Coubertina a CZŠ M. Goretti. Po vyrovnanom úvode zápasu sa postupne začala presadzovať CZŠ a vyhrala zápas o 11 bodov.

Gymnázium P. d. C. – CZŠ M. Goretti 25:36 (8:8, 5:8, 4:8, 8:12) Baďurová 11, Prištic 8, Banas, Baďura a Skačan po 2, trénerka Matúšová – Tapušíková 16, Turpe 10, Hlbocký 8, Jendrušák 2, trénerka Rybárová

Vo finále sa stretli dve najlepšie družstvá po dlhodobej súťaži ZŠ M. R. Štefánika a ZŠ Holubyho. Vo veľmi vyrovnanom, bojovnom zápase začala lepšie ZŠ M. R. Štefánika, za výrazného povzbudzovania rodičov, spolužiakov a priaznivcov školy vyhrali prvú štvrtinu o 4 body. V druhej štvrtine ZŠ Holubyho otočila stav zápasu v prospech polčasového vedenia 19:13.

Po zmene strán sa ZŠ M. R. Štefánika v III. štvrtine zlepšila a aj vďaka svojej najlepšej hráčke, Nine Gavlákovej vyrovnala stav na 23:23. V poslednej štvrtine už družstvo ZŠ Holubyho nestačilo zo silami. ZŠ M. R. Štefánika vyhrala zápas o dva koše a tešila sa z celkového víťazstva v 9. ročníku Piešťanskej basketbalovej ligy.

ZŠ M. R. Štefánika – ZŠ Holubyho 32:28 (10:6, 3:13, 10:4, 9:5) N. Gavláková 15, Nedelka 8, A. Gavláková 5, Sasáková 2, Nedorostová 1, trénerka Studená – Špendelová 10, Babulíková 8, Orlovská 7, Masarovič 2, Vavrincová 1, asistentka trénera Felixová

Vyhodnotenie Piešťanskej basketbalovej ligy 2014/15, 9. ročník:

Zlaté medaile, pohár za 1. miesto, diplom a putovný pohár primátora mesta Piešťany získalo družstvo ZŠ M. R. Štefánika, strieborné medaile, pohár za 2. miesto a diplom získalo družstvo ZŠ Holubyho, bronzové medaile,  pohár za 3. miesto a diplom si vybojovala CZŠ M. Goretti

Pohár za 4. miesto a diplom dostalo Gymnázium P. d. Coubertina. Na 5. mieste sa umiestnila ZŠ Brezová, ktorá tiež obdržala pohár a diplom. Všetky zúčastnené družstvá dostali od hlavného partnera Zober loptu nie drogy, o.z. dresy, kľúčenky a basketbalové lopty.

Pohár pre najlepšiu hráčku, ktorá dala najviac bodov, spolu s diplomom získala Viktória Špendelová zo ZŠ Holubyho, dala celkove 171 bodov.

Na záver treba poďakovať pedagógom p. Rybárovej, p. Matúšovej, p. Mlčúchovej, trénerom a asistentom trénera p. Studenej, P. Sedláčkovi, sl. Felixovej, sl. Bojnanskej, sl. Bábikovej, zapisovatelovi p. Manasovi, časomeračovi p. Horvátovi, ako aj dvojici rozhodcov, ktorí odpískali spolu 22 zápasov, p. P. Sedláček a p. P. Skípala a tiež rodičom basketbalových nádejí.

Pod vedením trénerky p. Janky Studenej vo finále zvíťazili: T. Sasáková, A. Gavláková, N. Nedorostová, N. Gavláková, M. Ambruš, M. Bihári, D. Schmid, S. Slezák, Z. Nedelka, L. Studený, A. Schlosserová.