Piešťanky vyhrali Štiavnický kros triatlon

Janka Beňačková (na titulnej fotke v strede) sa stala majsterkou Slovenska v kros triatlone, keď vo svojej kategórii dobehla do cieľa prvá s časom 2 hodiny 23 minút a v celkovom poradí všetkých 250 pretekárov jej patrí 86. miesto. Juniorskú kategóriu vyhrala Lýdia Drahovská.

Štiavnický kros triatlon sa uskutočnil v sobotu 28. júla v Banskom Studenci s centrom pri Kolpašskom tajchu. Účastníci museli absolvovať 1 kilometer plávania, 25 kilometrov cyklistiky a 8 kilometrov behu v členitom horskom teréne.

Úspešná juniorská triatlonistka Lýdia Drahovská zvíťazila na polovičnej trati a stala sa najlepšou juniorkou na týchto pretekoch s časom 1 hodina 9 minút.

Okrem piešťanských športovkýň absolvovali Štiavnický kros triatlon aj muži z kúpeľného mesta – Jakub Ferencz (22. miesto v hlavnej kategórii), Lukáš Rusnák (24. miesto), Juraj Filus (29. miesto) a Erik Ferencz (30. miesto).

Niektorých z nich môžu prísť domáci fanúšikovia povzbudiť už túto sobotu na Slovakman 226. Preteky, v rámci ktorých musia účastníci zaplávať 3,8 km, bicyklovať 180 km a potom ich čaká bežecký maratón (42 km), štartujú v sobotu o 7.00 h pri Lodenici.

Text: Martin Palkovič Foto: JB