Piešťanec Miloš Drgoň kandidátom na post prezidenta Slovenskej basketbalovej asociácie

Dva týždne pred mimoriadnou konferenciou Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) sa do súboja o funkciu jej prezidenta prihlásil druhý uchádzač. Okrem Ľubomíra Ryšavého, ktorý v súčasnosti zastáva post dočasného prezidenta SBA, bude vo voľbách kandidovať aj aktuálny predseda Komisie ženských basketbalových klubov SBA (KŽBK) Miloš Drgoň.

„Môžem potvrdiť informáciu, že som sa po dôkladnom zvážení všetkých okolností rozhodol prijať návrh členov našej komisie, aby som kandidoval na post prezidenta SBA,“ uviedol v tlačovej správe Miloš Drgoň, ktorý môže rátať s podporou časti zástupcov ženských klubov.

„Na tomto stretnutí sa zúčastnil aj, dnes už môj protikandidát pán Ryšavý, ktorého vízia pôsobenia v pozícii šéfa SBA však v radoch prítomných delegátov nenašla podporu. Aj preto po jeho odchode prebehla medzi zúčastnenými diskusia, v rámci ktorej zaznela požiadavka, aby som na tento post kandidoval ja, ktorá vzápätí získala podporu naprieč celou komisiou,“ konkretizoval Miloš Drgoň.

Basketbalový funkcionár, ale aj známy piešťanský tréner verí, že v samotných voľbách získa podporu nielen od zástupcov ženských klubov. „Podporu budem hľadať aj na strane našich mužských kolegov. Mojim cieľom je, aby SBA pracovala pre všetky kluby. Len spoločne môžeme zastaviť rozvrat vzťahov medzi SBA a klubmi, ako aj zvrátiť postupný pokles členov našej basketbalovej rodiny.“

Okrem prezidenta budú delegáti mimoriadnej konferencie SBA 20. júla 2019 v Bratislave voliť aj nových členov výkonného výboru.

Neplánovanú voľbu nového vedenia asociácie si vyžiadal fakt, že na riadnej konferencii SBA sa 8. júna v Martine vzdali funkcií dovtedajší šéf SBA Pavel Bagin a členovia výkonného výboru A. Kšiňan a O. Čuraj.

Zdroj: slovakbasket.sk Foto: Martin Palkovič