Piešťanci vezú medaily z European Masters Games

Veteráni atletického oddielu TJ Družba Piešťany zaznamenali hneď niekoľko úspechov v silnej medzinárodnej konkurencii. Na azúrovom pobreží, kde práve prebiehajú European Masters Games, sa darilo Annamárii Halmovej, Anne Matúšovej aj Eduardovi Kučkovskému.

Slovenský rekordér v behu na 3 000 m s prekážkami nenašiel včera v Nice premožiteľa. S časom 12:01,46 m skončil vo finále prvý pred reprezentantmi Holandska a Veľkej Británie. Darilo sa mu aj na 800 m dlhej trati, kde obsadil 7. miesto.

Anna Matúšová vybojovala zlato v hode kladivom a v hode diskom skončila na vynikajúcom treťom mieste. Tri strieborné medaily privezie domov Annamária Halmová, ktorá patrí vo svojej kategórii medzi najlepšie bežkyne sveta na 100 a 200 metrov. Na oboch tratiach ju predbehla iba reprezentantka Rakúska. Druhá bola aj v skoku do diaľky, keď nestačila na súperku z Bulharska.

V auguste sa našim reprezentantom darilo v Lyone, kde boli súčasťou slovenskej výpravy na atletických Majstrovstvách sveta veteránov.

Text: Martin Palkovič Foto: Archív E. Kučkovského