Piešťanci úspešní na Zimnom akvatlone v Myjave

V nedeľu 26. januára sa v Myjave stretli akvatlonisti z celého Slovenska, aby si po prvýkrát v roku 2020 zmerali sily. Na štart sa postavili aj piešťanskí pretekári z ŠBR Piešťany v detských a mládežníckych kategóriách. A bolo to úspešné ťaženie: jedna zlatá a tri bronzové medaily plus jedno štvrté a jedno ôsme miesto.

Ako prvá si svoje odplávala Alexandra Tapušíková, plávať veru vie, pretože bola síce veľmi tesne, ale predsa prvá. Takže na beh vybehla ako vedúca pretekárka. Žiaľ náročná a šmykľavá bežecká trať jej nesadla a v ostrej zákrute sa šmykla, čo ju stálo cenné sekundy. Ale nevzdala to a dobehla na treťom mieste.

Ďalšie piešťanské dievčatá si to spolu rozdali v kategórii nádejí A, t.j. 10- a 11- ročných. Miška Mosná suverénne vyplávala na prvom mieste a Pavlína Lehutová vo svojej premiére na akvatlone plávala na 100 metrovej trati len o 7 sekúnd pomalšie, ale bolo to až piate plavecké miesto. Na behu si Miška svoje miesto udržala a Pavlína sa pekným behom prepracovala na tretie miesto.

V kategórii starších žiakov štartovala Patrícia Lehutová a Patrik Tapušík. Paťo v plávaní nedal nikomu šancu a s významným náskokom vyplával prvý. Patrícia si po plávaní obsadila druhé štartové miesto medzi dievčatami. Patrik na behu postupne strácala napokon dobehol na peknom štvrtom mieste. Patríciu predbehla len jedna levická pretekárka, takže si pripísala za svoje debutové preteky, podobne ako jej mladšia sestra, tretie miesto.

Napokon za ŠBR Piešťany štartoval ešte Juraj Sokol, ktorý si prvýkrát vyskúšal už štandardné dospelácke vzdialenosti, a to 1 km plávania a 5 km behu. Jeho prvý test týchto vzdialeností stačil na 8. miesto v kategórii dorastencov.

Dievčatá aj chlapci boli so svojimi výkonmi spokojní, a už sa tešia na ďalšie zimné akvatlonové kolá, a neskôr aj triatlony a duatlony. Verím, že sa im bude v celej sezóne dariť, podobne ako túto nedeľu na Myjave.

Text a foto: Jozef Drahovský