Piešťanci úspešne bojovali na Zemníku

V dňoch 24. – 25. júla 2021 sa uskutočnil 47. ročník Pohára Interu v areáli rýchlostnej kanoistiky na bratislavskom Zemníku, ktorý bol minulý týždeň pod vodou, keď sa vyliala hladina Dunaja, a preto boli preteky ohrozené, ale počasie sa umúdrilo a preteky sa mohli zorganizovať podľa plánu.

V sobotu sa pretekalo na 1000 metrových a v nedeľu na 200 metrových tratiach v singlových a deblových disciplínach vo veku od 13 rokov. Tí mladší, 11- a 12-roční, si zmerali sily na dvojkilometrových tratiach a najmladší na kilometrovej trati oba dni.

Za horúceho letného počasia sa do štartovacích blokov postupne postavilo 434 pretekárov z 24 klubov. Za Kajak – Kanoe Piešťany pretekalo 39 kajakárov a kanoistov, ktorí si domov priniesli 36 medailí: 14 zlatých, 14 strieborných a 8 bronzových. Celkove ako klub obsadili krásne 2. miesto so ziskom 184 bodov, hneď za Komárnom. Pódiové umiestnenia získali:

Romana Švecová (kadetka) – 3x zlato v K1 na 1000m a v K2 na 1000m aj 200m

Hana Gavorová (kadetka) – 2x zlato v K2 na 1000m a 200m, striebro v K1-1000m a bronz v K1-200m