Piešťanci medzi slovenskou triatlonovou špičkou

Medzi finalistami ankety, ktorú vyhlasuje Slovenská triatlonová únia (STÚ), majú aj tento rok zastúpenie športovci z Piešťan. Lýdia Drahovská a Ondrej Kubo obsadili zhodne tretie priečky.

Obaja Piešťanci vyhrali v uplynulej sezóne Slovenský pohár. Pre Ondreja Kuba to bolo prvé pódiové umiestnenie v konečnom hodnotení najdôležitejšej súťaže Slovenskej triatlonovej únie. Lýdia Drahovská obhájila minuloročné prvenstvo.

Ondrej Kubo je v ankete Triatlonista roka nováčik. Ak by STÚ vyhlasovala aj súťaž o skokana roka, určite by v tejto kategórii získal prvenstvo. „Na MS Challenge v Šamoríne zvíťazil vo svojej kategórii AG, ale súčasne v absolútnom poradí skončil na 19. mieste. Získal domáci titul v šprint triatlone, získal oba duatlonové tituly, zvíťazil v oboch najdôležitejších pohárových súťažiach, na Majstrovstvách SR v triatlone získal striebro za Verbovským,“ píše o jeho úspechoch web triathlon.sk.

Lýdia Drahovská bola minulý rok v ankete Triatlonista roka druhá. V tejto sezóne vynikajúco reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy juniorov v zimnom tratilone, v kros tratlonie aj v kros duatlone. „Z týchto štartov si priniesla jednu bronzovú medailu. Na domácich pretekoch sa jej mimoriadne darilo. Ako jediná pretekárka dosiahla až sedem pódiových umiestnení v konečných hodnoteniach Slovenských pohárov, pričom zvíťazila v triatlonovom (obhájila prvenstvo),“ uvádza web STÚ.

Pred Lýdiou Drahovskou sa v ankete Triatlonista roka 2017 umiestnili Romana Gajdošová a Kristína Jesenská. Ondreja Kuba v ankete predbehli Richard Varga a Matúš Verbovský.

Zdroj: triathlon.sk