PIC predstaví výber z tvorby fotoreportéra New York Post

Výber z tvorby Paula Martinku, slovensko-amerického fotografa a fotoreportéra New York Post, prináša pohľad na život v newyorskom Brooklyne a na Manhattane v podobe pouličných osláv, protestov či policajných a požiarnych zásahov, zábery z koncertov známych hudobných hviezd, ako aj dokumentárne snímky z nakrúcania filmov s hollywoodskymi hereckými hviezdami.

Výstavu, ktorá je realizovaná v spolupráci so Slovak Press Photo s.r.o., bude verejnosti prístupná v Piešťanskom informačnom centre (PIC) od 8. júla do 15. augusta.

Paul Martinka (1968, Lučenec) je fotoreportér, držiteľ viacerých ocenení za fotografiu. Vyštudoval cukrársku školu v Banskej Bystrici, v roku 1992 emigroval do USA. V priebehu piatich rokov prešiel viacerými zamestnaniami, od umývača riadu cez pomocného kuchára, šéfkuchára, čašníka po elektrikára a automechanika.

Ako samouk začal s fotografovaním vo veku 23 rokov a odvtedy fotoaparát neodložil. Posledných 17 rokov pravidelne prispieva do denníka New York Post.

Počas svojej 23-ročnej kariéry sa venoval fotografovaniu aktualít, reportáží, športu, celebrít aj firemných akcií. Je spolumajiteľom pomerne úspešnej fotografickej spoločnosti zameranej na mládežnícke športové ligy a školskú fotografiu.

Popritom fotografuje pre desiatky súkromných a firemných klientov. Jeho fotografie sa objavili v mnohých svetových časopisoch, vrátane Rolling Stone, People, Vanity Fair, Elle, Vero, Der Spiegel, Time a sú distribuované prostredníctvom svetových agentúr Splash News a Polaris Images a cez rôzne mediálne platformy po celom svete. Paul žije so svojou rodinou v New Yorku.

Zdroj: Tlačová správa – Piešťanské informačné centrum