Peter Bondra odohrá tenisovú exhibíciu proti majstrovi sveta v MMA

Už v sobotu 19. augusta sa v HS Centre v Piešťanoch na Hlbokej ulici uskutoční tenisová exhibícia osobností. Tá bude spolu s autogramiádou súčasťou 1. ročníka charitatívneho mediálneho tenisového turnaja Play4charity.

Divákom sa predstavia známe tváre ako napríklad Peter Bondra, Marek Hrivik, Rastislav Pavlikovský, Miroslav Karhan, Ľubomír Pokovič, Zuzana Mauréry, ale aj bývalý majster sveta v MMA Attila Végh. Ten by si mal zahrať v tenisovej exhibícii proti hokejovému majstrovi sveta z Göteborgu Petrovi Bondrovi.

„Už teraz sa teším, hoci nie som fantastický tenista, ale veď ide o zábavu a hlavne pomoc, tým, ktorí to potrebujú,“ povedal Végh. Výťažok z celej akcie pôjde tento rok Neziskovej organizácii Deťom s rakovinou, ktorá funguje na klinike detskej hematológie a onkológie DFNsP v Bratislave.

„Srdečne ďakujeme organizátorom aj zúčastneným za rozhodnutie podporiť týmto turnajom našu organizáciu a prispieť tak na rekonštrukciu detskej onkológie, konkrétne lôžkovej časti pre malé deti. Je nesmierne dôležité, aby sa detskí pacienti s rakovinou liečili v bezpečnom prostredí,“ uviedla prednostka kliniky Alexandra Kolenová.

Play 4 charity spája osobnosti zo spoločenského, kultúrneho, športového a biznis prostredia s významnými novinármi. Cieľom akcie je pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú.

„Detičky sú pre mňa tým najkrajším a najvzácnejším darom, pomoc pre nich by som nikdy neodmietla. Aj preto sme s pokorou a vďakou prijali možnosť byť partnerom tohto výnimočného podujatia so skvelou myšlienkou,“ povedala Jana Zuzáková, CEO personálnej agentúry MAX, ktorá akciu zastrešuje ako generálny partner.

Akcia je pre verejnosť prístupná od 13:00 h, kedy sa uskutoční tenisová exhibícia osobností a následne autogramiáda hviezd. Vstup na podujatie je zdarma, návštevníci budú môcť v tombole vyhrať zaujímavé ceny a priamo tak podporiť charitatívny zámer turnaja.

Text: Tlačová správa/W.R.P.R Foto/Credit:  Josh Calabrese