Paticipatívny rozpočet župy: Hlasovanie začne 10. mája

Obyvatelia Trnavskej župy budú môcť svojim hlasom rozhodnúť o tom, ktoré projekty budú podporené z finančných prostriedkov Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Pre okres Piešťany je v participatívnom rozpočte TTSK na tento rok určených 28-tisíc eur.

Participatívny rozpočet sa dostal do fázy, kedy navrhovatelia projektov verejne odprezentovali svoje nápady a prešli prvou časťou rozhodovania – hodnotením projektov zo strany jednotlivých členov zastupiteľstva TTSK, úradu TTSK a občianskej spoločnosti.

„Projekty, ktoré splnili podmienky, sa budú uchádzať v hlasovaní o podporu obyvateľov kraja. Tí, prostredníctvom online hlasovania s SMS overovaním, budú môcť rozhodnúť o tom, ktoré projekty sa budú v rámci celého kraja realizovať. Hlasovanie bude spustené od 10. do 23. mája 2019,“ trnavský župan uviedol Jozef Viskupič.

Zástupcovia Trnavskej župy absolvovali dvanásť verejných stretnutí po celom kraji, kde v prvej fáze komunikovali s uchádzačmi o ich nápadoch a zámeroch a pomáhali s prípravou samotných projektov.

Druhé kolo stretnutí sa venovalo verejnej prezentácii projektov a ich hodnoteniu zo strany členov deliberatívneho fóra pre daný okres. Poslednou fázou je samotné hlasovanie obyvateľov kraja, ktorí rozhodnú o tom, ktoré projekty budú podporené.

Pre rok 2019 schválilo zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na projekt Participatívneho rozpočtu sumu 250-tisíc eur.

Všetky informácie budú dostupné na stránke www.tvorimekraj.sk.

Zdroj: Tlačová správa – Trnavský samosprávny kraj Ilustr. foto: Martin Palkovič