Paracyklistika: Metelka má siedme striebro z majstrovstiev sveta

Piešťanský rodák a slovenský reprezentant v dráhovej paracyklistike vybojoval v kanadskom Miltone striebornú medailu v pretekoch na 1 km s pevným štartom.

Jozef Metelka skončil vo finále druhý s časom 1:06,039 min. Rýchlejší bol len jeho dlhoročný súper a reprezentant Veľkej Británie Jody Cundy. V porovnaní s našim cyklistom bol rýchlejší len o 952 tisícin sekundy. Bronz získal Carol-Eduard Novak z Rumunska.

Jozefa Meleku čakajú v kanadskom Miltone ešte stíhacie preteky na 4 km. V tejto disciplíne je držiteľom titulu majstra sveta. Jeho ďalšími disciplínami budú scratchi a omniu.

Prebiehajúci svetový šampionát je súčasťou kvalifikácie na paralympijské hry 2020 v Tokiu. Tie sú hlavným športovým cieľom piešťanského rodáka.

Text: Martin Palkovič Foto: facebook.com/jozefmetelka/