05.12.2017 # 13:11 # 13:11

Organizátori zverejnili detaily pochodu čertov centrom Piešťan

Inzercia

Vianočné trhy v Piešťanoch prinášajú ďalšiu novinku a ako prvé na Slovensku organizujú show, ktorá priťahuje tisíce návštevníkov.

Ide o starovekú tradíciu, ktorá vznikla v rakúskych Alpách odkiaľ sa postupne šíri do celej Európy. Dnes sa pochody čertov nazývané Krampuslafy konajú v Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Taliansku, Slovinsku, Chorvátsku či Česku a na Slovensku sa táto atraktívna Alpská tradícia spojená s adrenalínovým zážitkom predstaví úplne prvýkrát.

„Ako organizátor Vianočných trhov v meste Piešťany sa každý rok snažíme vymyslieť atraktívny program pre návštevníkov a priniesť nejaké novinky, aby Vianočné trhy napredovali a rozvíjali sa. Tohtoročnými novinkami sú Mikulášsky beh, ktorého výťažok poputuje na dobročinné účely. Uskutoční sa 9.decembra a pochod čertov 17. decembra. Pochod čertov je tisícročná tradícia, ktorá patrí k adventu. Od dávnych časov nás naši rodičia strašili tým, že ak nebudeme poslúchať zoberie nás čert, uviedli usporiadatelia Vianočných trhov v Piešťanoch.

Krampus sa zjavuje 5. decembra ako doprovod sv. Mikuláša. Ten dobré deti odmeňuje zatiaľ čo Krampus (čert) má zlé deti potrestať. Až 22. decembra sa podľa legendy premení na normálnu ľudskú bytosť a nič si nepamätá.

„Preto sa o ňom hovorí, že je to napol zviera napol človek. Pochod čertov nie je na strašenie malých detí, ale podľa tradície nesie každý krampus ťažký zvon, ktorého hlasité zvonenie má za úlohu vyhnať zlo a zlých ľudí pred nastávajúcou zimou. Dnes sú tieto pochody jedným z najnavštevovanejších podujatí v Európe počas adventu,“ dodávajú organizátori Vianočných trhov.

„Nakoľko ide o nultý ročník tohto divácky vyhľadávaného podujatia, nevieme si dnes poriadne predstaviť aký veľký záujem bude. Upozorňujeme návštevníkov aj obyvateľov mesta, aby počítali zo zvýšenou dopravou a možné problémy s parkovaním a vypravili sa do centra v predstihu, aby predišli zdržaniu v zápchach. Taktiež vyzývame návštevníkov, aby dodržiavali bezpečnostné pokyny organizátorov a nenarúšali svojim správaním priebeh akcie,“ uviedli organizátori.

Fotonie bude možné až po skončení podujatia na miestach nato určených. Začiatok pochodu je naplánovaný na 17.00 h s tým, že pochod by mal vyraziť z nákupného centra Aupark a pokračovať cez Námestie slobody smerom na Winterovu ulicu a späť.

Zdroj: Tlačová správa/Vianočné trhy

 • Eva

  Nikdy sa mi takéto morbídne akcie nepáčili. Ale očividne určitých ľudí démoni priťahujú, až si ich pritiahnu nadobro…

 • Erika

  Inak veľmi by ma ( a myslím, že drvivú väčšinu Piešťancov) zaujímalo, KTO sa skrýva za “ uviedli organizátori“. KTO sú organizátori takejto MORBÍDNEJ AKCIE v čase adventnom, pričom nech čítam ako čítam na programe táto akcia nie je uvedená. Vedia o tom OTCOVIA MESTA? Je im to ľahostajné? Dali na to povolenie?
  Citujem: “ Ide o starovekú tradíciu, ktorá vznikla v rakúskych Alpách odkiaľ sa postupne šíri do celej Európy. Dnes sa pochody čertov nazývané Krampuslafy konajú v Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Taliansku, Slovinsku, Chorvátsku či Česku a na Slovensku sa táto atraktívna Alpská tradícia spojená s adrenalínovým zážitkom predstaví úplne prvýkrát.“
  To akože na Slovensku máme opakovať každú morbídnosť, ktorú niekde vymysleli choré mozgy aby sme boli AKOŽE SVETOVÍ?
  PIEŠŤANY SPAMETAJTE SA!!!. Toto nie je svetovosť, ale stupídnosť špiniť si svoje krásne tradície ďalšou CHOROSŤOU… Či sa takýchto stupídností nevalí na naše krásne Slovensko už dosť? MY ŽIADEN POCHOD ČERTOV PO PIEŠŤANOCH NECHCEME !!!

  • Pavol

   Tak Vám nezostáva nič iné, len v tom čase nevychádzať von. Lebo ceď Krampusovia vyháňajú zlých ľudí, takže asi by Vás tiež vyhnali.

   • Cristina Tina

    Nidky zli nebojoval proti sebe, ak satan vyhana satana,je vnutorne rozdelený-ako ze potom obstoji jeho kráľovstvo?.Často chceme aby bolo dobré,aby nam bolo dobre a pritom dobrovoľne rozhodneme sa pre zlo?! Ešte že tu našu slobodnú vôľu môžeme využiť naplno,zlo narúša svet,preto žijeme vo svete ako je dnes.

   • Krampauser

    Erika, ty si pekne obmedzene tela. Hovor za seba a kludne sa bez zamknut pocas pochodu do sopy a neurazaj tu svojou bigotnostou ludi, co si dovidia dalej ako na spicku nosa a boli dalej ako v dedine za kostolom… ovca

    • Mária Mičková

     Myslím,že Erika má práve zdravý rozum a rozumné argumenty. Máme dodržiavať Slovenské tradície a nie Rakúske-Nemecké,Maďarské a iné. Som zvedavá,koľko ľudí bolo v uliciach z tých,čo sa bijú v prsia akí sú kresťania a ako im -chudákom v socializme zakazovali chodiť do kostola. Určite dosť,no teraz im nevadí uznávať nejaké pohanské tradície. Vážne :( Ako opice. :( A ľudí z dedín označiť ,že sú ako ovce by som sa na Vašom nieste zdržala. :(

  • Nick

   Dobry den pani Erika chcem Vam oponovat lebo akoze myslik si ze tato akcia bude mat velky uspech a pevne verim ze bude pokracovat. Kedze som zamestnany ako AP vo vasom slavnom nakupnom centre kde v podstate nieje ziadny poriadny podnik a oproti inym centram je piestansky aupark na smiech prero kvitujem ze podporuju takuto akciu lebo konecne aspon nieco co pritiahne turistov a este k tomuto racne si dohladat viac info o tom aby ste boli v obraze dakujem za vasu pozornost a cest praci

   • Erika

    Tak sa môžete všetci tešiť! Už si po vás tí očakávaní čerti prišli. Ste spokojní? Ja áno.
    Krásne sa dnes ukázalo ako funguje demokracia na Slovensku a v celej Európe. Že občanmi demokraticky zvolení predstavitelia sú len bábky, ktoré musia ťahať za nadiktované a násilné praktiky. Ak nie aj tak si mocní urobia svoje…
    Organizátori tohto podujatia môžu vyjsť z anonymity? Odkiaľ vetry vejú? Žeby od mŕtveho mora?
    A vy psíky ste dostali svoju kostičku zábavy, za ktorú ste zaplatili pokojom – tou najvyššou cenou, za pomyje… Bolo to „supper“
    Čoskoro sa dostavia následky…

  • Ema

   Preco takto nikto neriesi nase pohanske sviatky oslavy velkej noci. To akoze je uplne normalne sibat korbacmi dievcence a aby im nebolo smutno rozbijat im usta vedrami plnymi studenej vody. JA ZAKLADAM PETICIU ZA ZAKAZ VELKONOCNYCH SVIATKOV. Ved to to je tyranie

 • Fresh Design

  Súhlasím s názorom p. Eriky, absolútne nevhodné pre adventný aj akýkoľvek iný čas. Na druhej strane oceňujem propagáciu tohto podujatia, aspoň vieme kedy sa tejto časti Piešťan vyhnúť.

  Otázne je, či bude akcia dostatočne ohradená od ľudí, ktorí nevedia, že sa bude konať, budú sa práve vtedy napríklad s malými deťmi nachádzať v centre Piešťan a skutočne nechcú byť svedkami niečoho takéhoto. Ocenila by som vyjadrenie vedenia mesta.

  Dnes na námestí vystupovali s vianočným programom malí škôlkari. Stáli na pódiu a za nimi na veľkom plátne bola upútavka na túto akciu. Skutočne nádherný pohľad – vpredu malé deti za nimi obrovský plagát s piatimi obludami. Rodičia museli isto nadšení, keď si svoje ratolesti práve filmovali na pamiatku. Dcéra sa ma zdesene pýtala, čo je to za tými deťmi…

  Organizátorom (nech už je to ktokoľvek) odkazujem, že možno by mohli poľaviť vo svojom snažení vymyslieť atraktívny program. Tá slečna, čo minulý týždeň spievala na pódiu sama len s gitarou, urobila 1000x lepšiu vianočnú atmosféru ako takýto „pokus“.

 • M.

  určite neprídem. určite nedám zdieľať na FB. želám si, aby sa pre veľmi nízku účasť akcia budúci rok nezopakovala, pretože naša spoločnosť nepotrebuje ďalší spôsob, ako medzi ľuďmi šíriť strach, ale 100 ďalších spôsobov, ako medzi ľuďmi šíriť lásku a dobro.

  Každý sa má v tento adventný čas stretnúť so svojimi démonmi sám, zmieriť sa s nimi po svojom, zobrať si z toho ponaučenie a silu. tam niekde vidím pôvodný účel tejto tisícročnej tradície. démoni si 22.12. už nič z toho nepamätajú, pretože 21.12. sa vráti SVETLO. a tak nejako by to malo asi byť aj v našich dušiach.

  Som 100% presvedčená, že ZLÉ DETI neexistujú. Všetky deti sú dobrí anjeli, ktorým nálepku „zlý“ dávajú akurát tak dospelí, ktorí ich nepochopili. Ak máte vo svojom okolí „zlé“ dieťa, zamyslite sa nad svojimi vlastnými démonmi.

  A ak jediný účel tejto megasupernavštevovanej akcie je komerčný, ako z vianoc vytrieskať čo najviac peňazí, tak z toho mi je fakt zle. nech idú radšej všetci domov, sadnú si ku stolu s celou svojou rodinou a porozprávajú si, čo ich trápi a ako si môžu navzájom pomôcť.

  • matus

   Krásne.

 • michal

  Kto je zodpovedný za takýto chybný, škodlivý pochod ČERTOV, iste, p. PRIMÁTOR PIEŠŤAN.

  Pán primátor, na pripravovanom pochode čertov na VIANOČNÝCH TRHOCH, organizátorom pochodu zrejme ide predovšetkým aj O BIZNIS, a to aj za každú cenu. Zdôvodňujú, že POCHOD ČERTOV nie je na strašenie malých detí čertami. Potom je pre biznis. Zrejme sú to zlomyseľní ľudia, keď sa uchyľujú k takým podprahovým akciám a chcú byť úspešní aj v zlom
  Dospelých triezvo uvažujúcich takáto akcia nepriláka. Náhodná prítomnosť detí sa nedá vylúčiť. Len ich to vystraší, lebo deti sú na strašenie veľmi citlivé, niekedy sú z toho aj vážne následky. Deti nemajú ešte takú hrubú, bezcitnú kožu ako organizátori.
  DETI SÚ CITLIVÉ, POTREBUJÚ POKOJ A RADOSŤ. Strašenie ich postupne znecitlivie.
  NÁPLŇ vianočných trhov, má povoľovať MsÚ PN.
  Náplň si myslím – má byť obchod, nákupy, občerstvenie a nie strašenie deti čertami.
  Vianočné obdobie, VIANOCE SÚ SVIATKY POKOJA, RADOSTI. Strašenie
  detí NIE JE POKOJ, RADOSŤ – ALE STRESOVANIE DETI.
  Nemáme všetko bez rozmýšľania kopírovať, čo je v iných krajinách. Náš národ takúto tradíciu nemá, ani nechce mať – takéto ŠKODLIVÉ NOVINKY NECHCEME.
  Pochod čertami a takého primátora,ktorý chce strašiť deti, ak o akcii vie, ktorý proti tomu nič nepodnikne – NECHCEME.

  Michal, v Piešťanoch 10.12.2017

 • AndrejX

  Nie tak dávno bola zničená krížová cesta na Červenej veži. Presnejšie povedané, bola znesvätená. Ktosi si dal námahu nielen vylámať a potom ešte čo najviac zničiť drevenné rámy s obrázkami na všetkých zastaveniach, ale aj nanosiť tam vrecia odpadkov, aby ich nahádzal na zničený kríž. Nešlo teda o vandalizmus pubertiakov, ktorí nevedia čo so sebou, ale o premyslený zámer zneuciť krížovú cestu, kresťanstvo, veriacich, Boha.

  Je veľmi pravdepodobné, že tieto veci robia ľudia, ktorým je blízky satanizmus a teda aj také morbídnosti ako pochod čertov. Tímto ľuďom sú okrem násilia blízke aj drogy – nie náhodou je vraj v Piešťanskej odpadovej vode najviac týchto látok z celého Slovenska.

  A takýchto agresívnych a netolerantných ľudí má podporovať mesto??? Má mesto podporovať propagáciu zla a agresivity v podobe čertov – symbolov zla?

 • Peter Kováč

  V Rakúsku s touto akciou mali niekde veľmi negatívne skúsenosti, preto prijali rad bezpečnostných opatrení proti násilnostiam, neželanému obťažovaniu žien, fyzickým ublíženiam, napr. reťazou. Dúfam, že aj mesto Piešťany na čele s primátorom, ktorý akciu povolil a mestská polícia zabezpečia poriadok tak, ako to urobili v Rakúsku.
  Citujem časť článku z novín:
  link:
  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/v-rakousku-posilaji-certy-na-test-alkoholu_457624.html

  Pondělí 11. 12. 2017, Týden.cz
  Úřady v některých rakouských městech a obcích radikálně zpřísnily bezpečnostní opatření při tradičních pochodech čertů, v Rakousku zvaných krampusové.

  Například v Korutanech se musejí krampusové před vystoupením na veřejnosti registrovat, podepsat závazek ke slušnému chování a navíc ještě projít testem na alkohol. „Platí nulová tolerance, nula promile. Kdo bude pod vlivem alkoholu, jde ven a průvodu se nezúčastní,“ prohlásil před tradičním pochodem krampusů v Klagenfurtu předseda korutantského Spolku lidových tradic Josef Pickl-Hafner.

  Už dříve přijaly místní úřady řadu dalších opatření, která mají zabránit konfliktům a násilí při těchto oblíbených průvodech. Čerti nesmějí mít například u sebe řetězy ani biče, mají zakázáno dotýkat se diváků nebo přelézat bariéru mezi pochodujícími a obecenstvem. V každé skupině krampusů musejí být dva „čerti“ dohlížející na pořádek a tedy zodpovědní za ostatní. Každý krampus navíc dostane kvůli snadné identifikaci číslo, které během pochodu nesmí sundat.

  Korutantské úřady tak reagují na rostoucí počet incidentů při čertovských pochodech, z nichž těch největších se účastní až stovky čertů a desetitisíce diváků. Jen na začátku letošní „krampusácké“ sezony skončilo v nemocnicích deset lidí. V polovině případů šlo o zranění diváka či divačky po zaviněném či nezaviněném střetu s krampusem, V dalším případech na čertech vzplál kostým nebo se zranili navzájem.
  FOTO: ČTK , RONALD ZAKAUTOR: MAREK KERLES

  P.S. Piešťanci, prosím zamyslite sa. Vážme si a ďakujme Bohu, že žijeme v pokojnom a relatívne bezpečnom meste. Prečo v idylickom predvianočnom čase pokoja a dobra,
  charitatívnych akcií, chceme prežívať emócie strachu, agresivity, zla? Čo to má spoločné so zdravým rozumom? Máme toho málo vo večerných televíznych správach a programoch málo ??? Aké hodnoty, ideme propagovať?…..
  Mamy a otcovia naozaj potrebujete, aby vašich deti
  sa zmocnil strach a budili sa v noci zo snov o príšerach, ktoré sa na takejto akcii predvádzajú? Rodičia, starí rodičia prosím dobre si rozmyslite, či chcete deťom dopriať tento zážitok a hlavne buďte opatrní, lebo neviete, ako citlivá detská duša, dokáže tieto obrazy spracovať. Buďte prosím opatrní…
  Veď viete, že sa hovorí: „s čertom nie sú žarty,…“ aj keď sa nám to niekto snaží zamaskovať a presvedčiť o opaku. Ale LOŽ nikdy nebola priateľom svetla…
  ktorého príchod na zem o krátky čas budeme sláviť…
  Prajem vám všetkým požehnaný, predvianočný čas. Nech nás sprevádza POKOJ, DOBRO A ANJELI SVETLA…..

 • Jenda Visitor

  Čtu si to tady. Já jsem vlastně ze zahraničí. Z České Republiky. Přesto mi prosím dovolte malý komentář.
  Buď to celé možno chápat ateisticky a je v tom byznys. A to špatný byznys. Pokud je to chápáno po duchovní stránce, je to složitější. Možno se ptát, jestli existují dobré bytosti žijící ve vyšší dimenzi reality a také zlé bytosti (které se rozhodly jít cestou zla) žijící v této dimenzi. Zde je možno říci, že největší triumf satana je v tom, že lidé už nevěří v jeho existenci. Toto, co zde prezentujete, je pokřivený a jednostranný pohled na tuto problematiku. Já si myslím, že by se to vše mělo ubírat jiným směrem.
  Kdo bude chtít obětovat trochu času a nebude to považovat za úplné sci-fi, může si třeba přečíst tuto knížku.
  http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Amorth%20Gabriele%20Exorcista%20vypravi.pdf

  • ja18

   Celý život je pretkaný zápasom medzi dobrom a zlom. Lenže zlo predsa zlé nemôže vyhnať, iba podporiť. V tomto adventnom predvianočnom čase, keď väčšina očakáva zrod lásky a dobra, ideme túto atmosféru narúšať cudzími, zlými pohanskými zvykmi. Je toto načasovanie zámer?

 • Magdaléna

  Neviem kto je organizátor, ale nech si ešte raz a veľmi dobre prečíta čo napísal a pod čo sa podpísal. Zlo vyháňať zlom? Novinka na vianočných trhoch? Toto? Nechcem nikoho  uraziť, ale toto sa vám zdá v poriadku? Toto nemá nič spoločné s vianočným časom, adventom, pokojom a stíšením sa, s narodením Pána. Nie je to nič užitočné, čo môžeme podať ďalším generáciám a už vôbec to nemá nič spoločné s kultúrnym dedičstvom. To chceme toto podávať svojím deťom? Veď budú úplne zmätene bez identity. Niektorí píšu, že nežijeme v stredoveku, aby sme to odsudzovali a pritom podporujú staroveku pohansku tradíciu. Nejde o to či žijeme v stredoveku, alebo v súčastnosti, ale o to čo posúvame ďalším generáciám …alebo možno práve o to ide, veď je rok 2017, koľko rokov ubehlo od stredoveku? Sú to stáročia, tak teda nežijeme v ňom, ale ideme podporovať čo sa dialo vtedy? Veď každý inteligentný človek vie, koľko chýb ľudstvo za jeho existenciu narobilo, to sme sa s nich nepoučili? Za chvíľu chcete nebodaj verejne organizovať a podporovať čarodejnictvo, upaľovanie, mučenie??? Veď čo šak “ staroveké tradície“ nie? „Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane“ …och ako krásne a príjemné s úžasným zážitkom sa dá opísať a podať zlo! Spája nás to v dobrom a vytvára radostnú a pokojnú vianočnú atmosféru?
  …na ľudskej hlúposti sa vždy dalo zarobiť najlepsie, že?….

 • soso

  Je to veľmi nerozumný krok schváliť propagandu satana, pán primátor Piešťan.
  Pán primátor, asi neviete s čím a s kým sa zahrávate.
  Toto schválenie sa Vám s určitosťou vypomstí.
  Zahrávať sa so satanom a jeho ľuďmi je vrcholná opovážlivosť.
  ZASTAVME ICH !!!

 • Petr

  No neviem, ci k Mikulasovi patri cert a ak tam ten cert je, urcite to nie je dobre, ak je tam 1 Mikulas, dvaja anjeli a 30 hrozostrasnych certov. To nema nic spolocne s nasou tradiciou. Ak si chce niekto pred Vianocami spravit zabavu, tak preco ju kazit inym? Na vianoce sa radujeme, z toho, ze Boh nam posiela svojho Syna Jezisa Krista – aby nam on priniesol zmierenie s Bohom. Boh nam posiela svojho jedineho syna, aby nas syn priviedol naspat k nemu a aka je nasa odpoved – namiesto Boha jedineho povodcu zivota, lasky a vsetkeho dobreho budeme na seba otvorene privolat demonov, teda padlych anjelov? Skutocne to chceme? Ano videl som aj na youtube video, kde boli aj male deti a to pozerali – ono deti to nejako vydrzia, ale v noci sa budu skutocne bat. Naozaj ich chceme zacat strasit ako sa to robievalo kedysi? Chceme, aby sa nase bali zaspavat?

 • Maria Drdakova Brezina

  Cetri nech idu tam odkial prisli. Do pekla !

 • Alena Horvathova

  Vianoce sú časom lásky, všade chodia Mikuláši, anjeli, rozdávajú sa darčeky, tak prečo robiť pochod čertov??? Ulice sú plné rodín a detí, to aby nemohli v noci spať a namiesto tešenia sa na Ježiška, čo im prinesie, sa báli čertov?? Bratislava a Trnava túto akciu odmietli, neberú všetko a vyberajú vhodné akcie pre svojich obyvateľov.

 • matus

  Ľudí čo toto podporia je veľmi málo ale majú silný hlas tak ako buzeranti a lesby! (psychická porucha)
  A dalšia vec: kto si myslí, že zlo sa vyhána zlom tak ako si myslí, že biela mágia je pre dobro je viac než retardovaný!!!
  Začnite rozmýšľať!!!

 • matus

  Treba zorganizovať blokádu tejto blbosti satanistickej!

 • matus

  Keď ma už blokujete tak sa naučte aspoň písať. Nevieme čo je FOTONIE!

 • michal

  .

  ĎAKUJEME
  veľmi za všetky kladné reakcie. Pani A. HORVATHOVA a pán SOSO dali za všetkým
  veľkú BODKU aj VÝKRIČNÍK. Ďakujeme, ale aj záporné reakcie a postoje, aspoň vieme kto sú, včítane pána PRIMÁTORA Piešťan a jeho štáb. Tiež ďakujeme veľmi REDAKCII
  – ZPIEŠŤAN.SK, za perfektný FACEBOOK

  Michal, v Piešťanoch 12.12.2017
  ________________________________________________________________

  Dobrý deň,
  Vážený
  pán primátor, MILOŠ TAMAJKA M.B.A

  Dovoľte mi prosím, aby som Vám zaslal niže uvedenú kópiu z diskusie na FACEBOOKU vo veci VÁŠHO SHOW na Vianočných trhoch
  POCHOD ČERTOV.
  Pán primátor – nie je k tomu čo dodať, len aby ste UVAŽOVALI a zabránili zlu.

  s vďakou, Michal , v Piešťanoch 12.12.201

  Na vedomie: niektorí poslanci MsZ
  ___________________________________________________________
  Alena Horvathova • pred 9 hodinami i

  Vianoce sú časom lásky, všade chodia Mikuláši, anjeli, rozdávajú sa darčeky, tak prečo robiť pochod čertov??? Ulice sú plné rodín a detí, to aby nemohli v noci spať a namiesto tešenia sa na Ježiška, čo im prinesie, sa báli čertov?? BRATISLAVA A TRNAVA TÚTO AKCIU ODMIETLI, NEBERÚ VŠETKO A VYBERAJÚ VHODNÉ AKCIE PRE SVOJICH OBYVATEĽOV.

 • michal

  ________________________________________________________________
  ĎAKUJEME

  veľmi za všetky KLADNÉ reakcie. Pani A.HORVATHOVA a pán SOSO dali za všetkým
  veľkú BODKU aj VÝKRIČNÍK. Ďakujeme, ale aj za ZÁPORNÉ reakcie a postoje, aspoň VIEME KTO za nimi stojí, včítane pána PRIMÁTORA Piešťan a jeho štáb. Tiež ĎAKUJEME veľmi REDAKCII –
  ZPIEŠŤAN.SK, za perfektný FACEBOOK.
  Michal, v Piešťanoch 12.12.2017_
  _______________________________________________________________
  Dobrý deň,
  Vážený pán primátor, MILOŠ TAMAJKA M.B.A
  Dovoľte mi prosím, aby som Vám zaslal NIŽE UVEDENÚ KÓPIU z diskusie na FACEBOOKU
  vo veci VÁŠHO SHOW na Vianočných trhoch v Piešťanoch – POCHOD ČERTOV.
  Pán primátor – nie je k tomu čo dodať, len aby ste UVAŽOVALI a zabránili ZLU a neškodili DEŤOM.
  s vďakou, Michal , v Piešťanoch 12.12.201
  Na vedomie: niektorí POSLANCI MsZ
  _________________________________________________________________
  Alena Horvathova • pred 9 hodinami i
  Vianoce sú časom lásky, všade chodia Mikuláši, anjeli, rozdávajú sa darčeky, tak prečo
  robiť pochod čertov??? Ulice sú plné rodín a detí, to aby nemohli v noci spať
  a namiesto tešenia sa na Ježiška, čo im prinesie, sa báli čertov?? BRATISLAVA A TRNAVA TÚTO
  AKCIU ODMIETLI, NEBERÚ VŠETKO A VYBERAJÚ VHODNÉ AKCIE PRE
  SVOJICH OBYVATEĽOV.
  ________________________________________________________

  • Soňa Slováková

   Už sa teším, nie je to pre strašenie malých detí. Je to skôr pre dospelých. A komu sa to nepáči, nech jednoducho zostane doma :-)

 • michal

  ______________________________________________________
  Dobrý deň, p. Soňa Slováková, odpovedám na Váš FCB – „UŽ SA TEŠÍM—-

  Je ťažké komunikovať s Vami, p. Soňa SLOVÁKOVÁ, keď nepoznáte, čo je VIANOČNÉ OBDOBIE a čo ZNAMENAJÚ VIANOCE, že tu ide o veľkolepú skutočnosť. Nie o niečo vymyslené. Realitu Vianoc a vianočného obdobia, RADOSŤ, vystihla v príspevku FCB…p. A. Horvathová.
  Pochod čertov – čerti . (ktorý sa dajú aj inak nazvať) vieme, že sú predstavitelia ZLA, nie DOBRA, každý to tak pozná a chápe.
  TEŠIŤ SA Z POCHODU čertov – PREDSTAVITEĽOV ZLA môže len ten, kto si neuvedomuje dôsledky toho.
  Je my Vás skutočne ľúto, p. Soňa, že vašou náplňou je zlo. Veď tých predstaviteľov zla – účastníci pochodu – tú ATMOSFÉRU ZLA prinesú AJ DO SVOJICH RODÍN – DEŤOM. Nedá sa vylúčiť aj NÁHODNÁ ÚČASŤ DETÍ na pochode.
  DOSPELÝCH TRIEZVO uvažujúcich, TAKÁTO AKCIA – POCHOD čertov NEPRILÁKA.
  Mali by sme vytvárať z VIANOC atmosféru DOBRA, RADOSTI a nie tak ako uvádzate – “ TEŠIŤ SA“ – Z POCHODU čertov – Z PREDSTAVITEĽOV
  ZLA.
  Ak nenastane u Vás zmena, p. SOŇA, je ťažké s Vami komunikovať, keď neviete čo je Vianočné obdobie a čo znamenajú Vianoce.
  A preto na túto tému s Vami je ťažko KOMUNIKOVAŤ na FCB.
  Dá sa predpokladať, že ste p. Soňa SLOVAKOVÁ spolu s „PAVOL“ z FCB, jedna z ORGANIZÁTOROV pochodu čertov.

  Michal, v Piešťanoch 13.12.2017
  __________________________________________________

 • michal

  __________________________________________________________
  Dobrý deň, p. Soňa Slováková, odpovedám na Váš FCB – „UŽ SA TEŠÍM—

  Je náročné komunikovať s Vami p. Soňa SLOVÁKOVÁ, keď nepoznáte, čo je VIANOČNÉ OBDOBIE a čo ZNAMENAJÚ VIANOCE, že tu ide o veľkolepú skutočnosť. Nie o niečo vymyslené. Realitu Vianoc a vianočného obdobia, RADOSŤ, vystihla v príspevku FCB…p. A. Horvathová. Pochod čertov – čerti . (ktorý sa dajú aj inak nazvať) vieme, že sú predstavitelia ZLA, nie DOBRA, každý to tak pozná a chápe.
  TEŠIŤ SA Z POCHODU čertov, PREDSTAVITEĽOV, ZLA môže len ten, kto si neuvedomuje dôsledky toho.
  Je my Vás skutočne ľúto, p. Soňa, že si neuvedomujete
  čo je zlo. Veď tých predstaviteľov zla, účastníci pochodu – tú ATMOSFÉRU ZLA, prinesú aj do SVOJICH RODÍN – DEŤOM. Nedá sa vylúčiť aj NÁHODNÁ ÚČASŤ DETÍ na pochode.
  DOSPELÝCH TRIEZVO uvažujúcich, takýto POCHOD čertov
  NEPRILÁKA.
  Mali by sme vytvárať z VIANOC atmosféru DOBRA, RADOSTI a nie tak ako uvádzate – TEŠIŤ SA – Z POCHODU čertov – Z PREDSTAVITEĽOV ZLA.
  Ak nenastane u Vás zmena, p. SOŇA, je ťažké s Vami komunikovať na FCB, keď si neuvedomujete, čo je Vianočné obdobie a čo znamenajú Vianoce.
  Dá sa predpokladať, že ste p. Soňa spolu s „PAVOL“ z FCB, jedna z ORGANIZÁTOROV pochodu čertov.

  Michal, v Piešťanoch 14.12.2017
  _________________________________________________

 • Lukas

  Na toto možem napísat iba jedno ži a nechaj žit. Neriadim sa satanizmom ani iným náboženstvom. Keď niekto chce alebo nechce ísť je iba jeho rozhodnutie.

 • jana

  Teším sa :)

 • michal

  _____________________________________________________________
  Vážený pán primátor, Miloš TAMAJKA. M.B.A.
  V súvislosti s pripravovaným POCHODOM ČERTOV vo Vianočnom období, ktorý je škodlivý pre DETI, rodiny, pre občanov vášho mesta, pán primátor, ale aj pre Slovensko. Keďže nereagujete na
  námietky mnohých, trváte na škodlivom pochode čertov – predstaviteľov ZLA, dá sa predpokladať,
  že tu ide aj o KORUPCIU.
  Pre Vás nič neznamená, že iné väčšie mestá ako Bratislava, Trnava pochod čertov ODMIETLI.
  Len Vy trváte na pochode. Nie sú pre Vás vzorom ani známe Bratislavské Vianočne trhy, ktoré sa uskutočňujú aj na bratislavskom hrade. Radšej kopírujete zlú, škodlivú tradíciu zo zahraničia,
  podporovanú organizátormi pochodu.

  s vďakou, že zabránite pochodu, v našom meste
  Michal J., v Piešťanoch 14.12.2017

  Na vedomie : – niektorí poslanci MZ
  _____________________________________________________________

 • michal

  ____________________________________________________
  Tak ako ja uvedené na portály – https://www.zpiestan.sk POSLANCI dali pochodu čertov KRAMPUS ČERVENÚ. Bolo to na základe návrhu MUDr. Mariána URBÁNEKA, ktorý vyzval primátora p. Tamajku. Všetci prítomní poslanci hlasovali za zrušenie POCHODU.

  AKTUALIZOVANÉ 14. decembra o 21.00 h:
  PRIMÁTOR MILOŠ TAMAJKA deklaroval, že ZÁKAZ PODUJATIA na základe vôle poslancov v PIATOK PODPÍŠE a bude o tom informovať ORGANIZÁTOROV, POLÍCIU……….

  Michal, Piešťany 16.12.2017
  ________________________________________________________

 • Pampalini

  prečo sa nemôže fotiť počas akcie?

 • michal

  _________________________________________________________
  DOBRÝ DEŇ, v nedeľné ráno V PREDVIANOČNOM OBDOBÍ 2017

  Ak sa pochod čertov KOMPUSTEROV – PREDSTAVITEĽOV ZLA uskutoční v Piešťanoch a developeri AUPARKU, ako sa predpokladá, umožnia v priestoroch AUPARKU KOMPUSTEROM
  nasadenie MASIEK, mnohí si myslia, že nákupné centrum, AUPARK podporuje ZLO.

  Preto podľa názoru mnohých, by podľa svojho uváženia nakupujúci mali OBMEDZIŤ budúce MAKUPY v AUPARKU, ktorí v tomto prípade podporuje ZLO, ktoré škodí DEŤOM, rodinám, nášmu mestu, ale aj nášmu SLOVENSKU.

  S vďakou, Michal J. , v Piešťanoch 17.12.2017
  ________________________________________________________

 • michal

  _________________________________________________________

  DOBRÝ DEŇ, v nedeľu V PREDVIANOČNOM OBDOBÍ 2017

  Ak sa pochod čertov – KROMPUS – PREDSTAVITEĽOV ZLA uskutoční v Piešťanoch
  a developeri AUPARKU, ako sa predpokladá, umožnia v priestoroch AUPARKU KROMPUSTOM nasadenie MASIEK, mnohí si myslia, že nákupné centrum, AUPARK podporuje ZLO.

  Preto podľa názoru mnohých, by podľa svojho uváženia nakupujúci mali OBMEDZIŤ budúce NAKUPY v AUPARKU, ktorí v tomto prípade podporuje ZLO, ktoré škodí DEŤOM, rodinám,
  nášmu mestu, ale aj nášmu SLOVENSKU.

  S vďakou, Michal J. , v Piešťanoch 17.12.2017
  _______________________________________________________

 • Erika

  DEMOKRACIA DOSTALA PODPÁSOVKU A VY ĽUDIA ASPOŇ NA TOMTO PRÍPADE POCHOPTE ČO SA NÁM SEM VALÍ ZA IDEOLÓGIA A NIET TEJ MOCI OKREM MODLITBY A PANNY MÁRIE, KTORÁ BY JU ZASTAVILA. DEMOKRATICKY ZVOLENÍ POSLANCI SÚ LEN HANDROVÉ FIGÚRKY !!!

 • Anna

  Tak smutne sa skoncila 3 Adventna nedelu v Piestach…Cely ten cirkus certov bol vlastne spirutualny attack na veriacich a bezbrannych ludi.Predstavitelia mesta kde je vasa autorita?!
  Slovenski knazi a biskupi vy mlcite tiez ?!

X