24.04.2015 # 12:20 # 12:20

Odpadky z amfiteátra naplnili kontajner

Inzercia

Do čistenia chátrajúceho objektu uprostred mestského parku sa zapojili aktivační pracovníci. V priebehu jedného dňa vyniesli z priestorov pod bývalým hľadiskom neuveriteľné množstvo odpadkov.

Tie tam nanosili ľudia bez domova, ktorí zázemie niekdajšieho kultúrneho stánku využívajú ako prístrešok. Na zlý stav objektu, ktorý je vďaka svojej architektonickej kvalite navrhnutý na zápis do zoznamu kultúrnych pamiatok, upozornila poslankyňa Adriana Drahovská a o vyčistenie priestorov požiadala mesto komisia pre životné prostredie.

Hovorkyňa radnice informovala, že do upratovania sa zapojilo šesť aktivačných pracovníkov, potrebnú techniku poskytli Služby mesta Piešťany.

„O lepšom uzatvorení sa v minulosti premýšľalo, ale podobné opatrenia nemali dlhé trvanie. V súčasnosti hľadáme čo najschodnejšie riešenie,“ pokračovala Eva Bereczová.

Samospráva sa opakovane pokúšala amfiteáter predať alebo prenajať. V roku 1999 oň prejavila záujem spoločnosť IPM art. s. r. o., ale jej konateľ neskôr listom vedeniu mesta oznámil, že po prieťahoch s poslancami vtedajšieho mestského zastupiteľstva investor stratil dôveru a zahraničný úver bol zrušený.

Do súťaže ho ponúkli aj o dva roky neskôr, ale neúspešne. „K dnešnému dňu neevidujeme žiadnu žiadosť o kúpu alebo nájom predmetnej nehnuteľnosti,“ uviedla hovorkyňa.

Amfiteáter slúžil na organizovanie kultúrnych podujatí od svojho dokončenia v roku 1959. Konali sa tam koncerty klasickej hudby aj vystúpenia populárnych spevákov. Stavba je vzácna najmä z architektonického hľadiska. Autori návrhu M. M. Scheer a J. Rajchl totiž kultúrny priestor citlivo zasadili do prostredia mestského parku.

amfiteater 3 amfiteater 2

Text a foto: Martin Palkovič

 

X