Očkovanie bez registrácie – vo štvrtok a v sobotu na Kúpeľnom ostrove

Vo Veľkokapacitnom očkovacom centre na Kúpeľnom ostrove budú tento týždeň podávať vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech. Prísť môžu aj ľudia, ktorí nebudú vopred zaregistrovaní cez web stránku korona.gov.sk.

„Veľkokapacitné očkovacie centrum na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch očkuje tento týždeň vo štvrtok 15.7.2021 od 8:00 do 18:00 h a v sobotu 17.7.2021 od 8:00 do 16:00 h,“ informovala o tom piešťanská radnica.

Vakcínu Comirnaty (Pfizer/BioNTech) proti ochoreniu covid-19 tam podávajú ľuďom vo veku od 16 rokov. „Tí, ktorí ešte nie sú plnoletí, musia prísť s jedným zo svojich zákonných zástupcov. Všetci záujemcovia musia mať so sebou kartičku poistenca,“ uvádza ďalej radnica.

Každý, kto príde na Kúpeľný ostrov kvôli očkovaniu autom, má parkovanie zadarmo. S organizáciou dopravy pomáha mestská polícia, pred vakcinačným centrom sú dobrovoľníci, ktorí ľuďom poradia ako postupovať.

Vstup do vakcinačného centra je bezbariérový. Jeho presná adresa je Spoločenské centrum (Kongresové centrum), Kúpeľný ostrov 4445/13, Piešťany. Kúpeľný ostrov je obsluhovaný mestskou hromadnou dopravou, autobusy stoja blízko Spoločenského centra. Kto má chuť, môže sa na očkovanie vybrať aj pešo cez kúpeľný park – od Kolonádového mosta to zaberie približne 15 minút.

Tí, ktorí prichádzajú autom, musia prejsť cez rampu na Kúpeľnom moste v obci Banka. Nižšie je mapa, ktorá zobrazuje trasu k vakcinačnému centru pre autá prichádzajúce smerom od diaľnice.

Veľkokapacitné očkovacie centrum na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch očkuje tento týždeň:

Štvrtok 15.7.2021 od 8:00 do…

Posted by Mesto Piešťany on Wednesday, July 14, 2021