13.08.2015 # 10:12 # 10:12

O dotáciu od mesta môžu žiadať športové kluby aj aktivisti

Radnica zverejnila výzvu na žiadosti o dotácie. V druhom kole rozdelí vyše 106-tisíc eur. Najväčšia časť týchto prostriedkov pôjde na šport.

Zrejme až 83-tisíc dostane občianske združenie zastrešujúce hokejovú mládež. S vedením mesta a poslancami sa na tom dohodol šéf ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák počas rokovaní o zotrvaní havranov v slovenskej extralige.

O zostatok zo 100-tisíc eur určených na šport môžu žiadať iné športové kluby alebo združenia. Naj poslednom zastupiteľstve to presadili poslanci z klubu Spoločne pre Piešťany.

Doteraz bolo v tejto rozpočtovej položke iba 6 600 eur. K niekoľkonásobnému navýšeniu prišlo vďaka tomu, že samospráva tento rok dostane od štátu až o 533-tisíc eur viac ako úradníci pôvodne očakávali. Ide o výnosy z dane z prijímov.

Žiadosť o dotáciu je treba doručiť na mestský úrad do 12. septembra. O rozdelení finančných prostriedkov rozhodne zastupiteľstva pravdepodobne v októbri. Peniaze však bude treba vyúčtovať do konca tohto roka.

O menšie čiastky sa môžu uchádzať právnické osoby a fyzické osoby podnikatelia aj v oblasti ekológie a enviromentalistiky (1 400 eur), dopravy, urbanizmu a architektúry (2 000 eur) a v oblasti podpory regionálneho rozvoja (3 320 eur).

Viac informácií nájdete na piestany.sk.

Text a foto: Martin Palkovič

X