Novoročný ohňostroj odpália opäť zo strechy Auparku

Piešťanci už roky iba nostalgicky spomínajú na svetelnú šou spôsobenú odrazom ohňostroja na hladine Váhu. Aj tento rok bude jeho sponzorom nákupné centrum, z ktorého strechy ho na prelome rokov spustia.

Bude to už piaty raz, samospráva týmto spôsobom šetrí finančné prostriedky. Vyhovuje to aj organizátorom kultúrneho programu na Námestí slobody. So starým rokom sa bude lúčiť kapela Slniečko a nový privítajú Bartošovci.

Aupark Pieštany bude novoročný ohňostroj sponzorovať aj tento rok. Akcia, ktorá vyšla rádovo na niekoľko tisíc eur, o pol noci nadviaže na silvestrovský program na námestí a potrvá približne 12 minút,“ uviedla Želmíra Zelenayová.

S ohňostrojom odpáleným zo strechy Auparku nesúhlasia obyvatelia Hviezdoslavovej ulice, ktorí sa v minulosti sťažovali na tlejúce časti rakiet padajúce na ich domy a pozemky. Mesto nechalo tento neporiadok hneď 1. januára odstrániť.

Pred dokončením Auparku novoročný ohňostroj odpaľovali z nábrežia Váhu a ľudia ho mohli sledovať z Kolonádového mosta. Financovala ho radnica a jeho cena bola okolo 2 500 eur.

Text a ilust. foto: Martin Palkovič