Novinka pre zábudlivcov, knižnica im pošle SMS

Čitateľky a čitatelia navštevujúci Mestskú knižnicu mesta Piešťany od polovice októbra využívajú novú službu, ktorá zvyšuje používateľskú flexibilitu a orientáciu vo výpožičných termínoch. Najdôležitejšie informácie, týkajúce sa ich čitateľského konta, po novom získavajú aj formou SMS správy.

Každá čitateľka a čitateľ, ktorý pri registrácii do knižničného systému uviedol svoje telefónne číslo, od polovice októbra automaticky dostane SMS správu s upozornením o blížiacom sa vypršaní výpožičnej lehoty, ktoré prichádza vždy 5 dní pred daným termínom. Tento flexibilný spôsob upozorňovania je možné zaviesť vďaka systému Advanced Rapid Library (ARL), ktorý je určený pre automatickú správu katalógov a zbierok knižníc. Piešťanská knižnica systém ARL využíva dlhodobo.

SMS formou, budú čitatelia informovaní aj o zmene pri držanej rezervácii – vo chvíli, keď bude nimi rezervovaná kniha dostupná, okamžite dostanú správu o tom, že je pripravená na vypožičanie. SMS správami budú zasielané aj upomienky.

Doposiaľ knižnica zasielala informácie o vypršaní výpožičky či upomienke iba e-mailom. V prípade, že klienti nedisponovali e-mailovou adresou, alebo odmietli pri registrácii svoju e-mailovú adresu uviesť, museli dbať na termíny svojich záväzkov voči knižnici svojpomocne.

Službu SMS notifikácií piešťanská knižnica zaviedla automaticky, a teda bola okamžite aktivovaná každému už registrovanému čitateľovi, ktorý knižnici poskytol svoje telefónne číslo. V prípade zmeny telefónneho čísla, jeho doplnenia, alebo vzniku akýchkoľvek problémov s funkčnosťou služby je potrebné zavolať na telefónne číslo 033/77 259 82, resp. prísť priamo do budovy Mestskej knižnice mesta Piešťany, Školská ulica 19.

V prípade, že si klienti piešťanskej knižnice neprajú dostávať SMS upozornenia, službu je možné deaktivovať rovnakým postupom – telefonicky, alebo osobne v knižnici.

Zdroj: Tlačová správa – Mestská knižnica mesta Piešťany