Najmladší vodnopólisti Piešťan sú majstrami Slovenska

Najmladší vodnopólisti Klubu vodného póla Kúpele Piešťany kategórie U-11 sa prvý decembrový víkend zúčastnili zimných majstrovstiev Slovenska. Turnaj sa hral v Prešove za účasti domácej Slávie PU Prešov, ŠK Hornets Košice, PVK Vrútky a KVP Kúpele Piešťany.

V úvodnom zápase proti PVK Vrútky si Piešťanci schuti zastrieľali a zápas vyhrali jednoznačne 15:4. O výsledku bolo rozhodnuté už po dvoch štvrtinách, kedy bolo skóre 8:0 v prospech Piešťan. Strelecky sa zaskvela šiestimi gólmi Kolářová 6, štyri pridal Daniš, po dva góly Sotáková a Jánošíková a jeden gól dal Les. Za zmienku stojí počet osobných chýb. Kým Piešťanci mali osobných chýb deväť, tak Vrútky ani jednu.
V druhom zápase si domáci Prešov pred domácim publikom proti hráčom kúpeľov veril. Vyrovnané boli prvé dve štvrtiny, po ktorých viedli Piešťany 3:1. Postupne však súper kondične odpadol a mladí piešťanci zvíťazili 8:3. Góly KVP: Sotáková 3, Jánošíková a Kolářová po 2, Chlpek 1.

Keďže ŠK Hornets Košice svoje prvé dva zápasy taktiež vyhral, tak vzájomný zápas s Piešťanmi bol súbojom o zlaté medaily. Piešťanské družstvo v prvej štvrtine nepremenilo viac gólových šancí vrátane pokutového hodu a prehralo ju v pomere 1:3. O výsledku sa rozhodlo v druhej a tretej štvrtine. V tomto časovom úseku dali hráči KVP šesť gólov a súper len jeden. Do poslednej štvrtiny tak vstúpili piešťanci s trojgólovým nadskokom, ktorý si udržali. Celkovo sa tešili z víťazstva 9:6 a mohli si prebrať zlaté medaily a pohár pre majstra Slovenska. Po dva góly proti Košiciam dali: Daniš, Sotáková, Kolářová, Jánošíková. Jeden gól pridal Chlpek.
Tréner Róbert Chlpek po zisku titulu povedal: „Pred turnajom som s víťazstvom nepočítal. V lete odišiel silný ročník detí narodených v roku 2012 do kategórie mladších žiakov. V novej sezóne hrajú kategóriu U-11 deti narodené v roku 2013 a mladší. Polovica z detí prišla do kategórie U-11 len toto leto z prípravky a musel som ich zapracovať do tímu. O to viac si cením tento úspech. S tréningovými podmienkami, ktoré sme mali v lete na kúpalisku Eva som spokojný. Zimná príprava v bazéne hotela Adeli však ideálna nebude. Napriek tomu sa začíname pripravovať na letné majstrovstvá Slovenska, ktoré budú v júni 2024. Pokiaľ nás chce niekto z piešťanskej mládeže a okolia doplniť, tak ho radi privítame.

Konečné poradie: 1. KVP Kúpele Piešťany 2. ŠK Hornets Košice 3. Slávia PU prešov 4. PVK Vrútky

Majstrami Slovenska sa stali: Chrenko, Chlpek, Les, Čechvala, Mihok, Daniš, Záhumenský, Baláž, Šebo, Sotáková, Jánošíková, Kolářová, tréneri: Chlpek, Julíny.

Text a foto: Róbert Chlpek