13.12.2016 # 18:40 # 18:40

Najlepším športovcom Trnavského kraja je Jozef Metelka

Inzercia

Úspešný reprezentant Slovenska na letnej paralympiáde s ambíciou zúčastniť sa majstrovstiev sveta si dnes podvečer od župana Tibora Mikuša prevzal ocenenie Športovec roka 2016. Trnavský samosprávny kraj si všimol aj úspechy ďalších športovcov z Piešťan.

Ceny im odovzdali v utorok 13. decembra v Divadle Jána Palárika v Trnave. Okrem Jozefa Metelku dostala najvyššie ocenenie aj paralympionička Veronika Vadovičová. Obaja Slovensko reprezentovali v Riu, kde piešťanský rodák Jozef Metelka získal dve zlaté a jednu striebornú medailu. Okrem toho je držiteľom rekordu v stíhacích pretekoch na 4 kilometre.

Medzi ďalšími ocenenými športovcami z nášho mesta sú súrodenci Lýdia a Tedeáš Drahovskí, ktorí tento rok Slovensko úspešne reprezentovali v triatlone.

Medzi ocenenými mal zastúpenie aj športový klub Kajak Moravany nad Váhom – ceny si odniesli Romana Švecová a Lucia Valová.

K najlepším športovcom Trnavského samosprávneho kraja pochádzajúcim z Piešťan patria aj veslári Lukáš Babač a Richard Vančo. Ďalej to sú Jaroslav Baláž ml., Zuzana Vráblová a juniorská reprezentantka SR v plávaní Sára Nieplová.

Cenu za najlepší dospelý kolektív získali Piešťanské Čajky.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Trnavský samosprávny kraj Foto: facebook.com/jozefmetelka

X