Na Topfeste zaznie aj ruský rock

Melancholické tóny ruského folklóru v rockových úpravách. Taká je hudba jednej z najpopulárnejších ruských kapiel, skupiny Slot. Rockeri z Moskvy už dobyli Rusko aj západný hudobný svet. Kapela je na scéne 14 rokov a stále patrí k unikátom.

Pätica hudobníkov na čele so speváčkou Nuki reaguje tvorbou na súčasnú situáciu v Rusku. Spievajú však aj o duchoch, upíroch, ale i o obyčajných veciach ako láska či šťastie.

„Naša hudba je kombináciou melancholických ruských melódií z klasických a folkových piesní s rockovou energiou. Hráme skôr alternatívny rock s použitím elektronických zvukov a klávesov. Začujete tam aj hip-hopové vplyvy. Sme taký uletený mix, ale takto to cítime. Ak sa vám páči Linkin Park, verím, že vás zaujme aj naša hudba,“ vraví speváčka Slotu Nuki.

Kapela vznikla v roku 2002 a takmer ihneď zaujala na alternatívnej ruskej hudobnej scéne. Pred piatimi rokmi po prvý raz koncertovala aj mimo krajín bývalého Sovietskeho zväzu.

„Spievame po rusky aj po anglicky. Do našej hudby premietame naozaj rôzne témy. Reagujeme na situáciu v našej krajine, ale hráme aj o celkom bežných veciach, ktoré zaujímajú teenagerov. Napríklad o tom, ako dosiahnuť svoje sny, o upíroch, duchoch, ale aj o láske,“ dodáva Nuki.

„Sme radi, že sa nám podarilo dostať na najväčší rockový festival na Slovensku aj týchto rockerov z Moskvy. Slováci nemajú na Sovietov dobré spomienky a takto uvidia, že Rusko, to nie sú len komunisti, či oligarchovia. Krajina má veľa zaujímavých umelcov, ktorých tvorba rozhodne stojí za pozornosť. Chceli sme aj takto trochu prispieť k rúcaniu bariér,“ vysvetlil organizátor festivalu Dušan Drobný.

Zdroj: Tlačová správa