07.04.2016 # 10:13 # 10:13

Na Topfest mieria britskí The Darkness, sľubujú rockovú šou v najčistejšej podobe

Nositelia ocenenia Brit Award pre najlepšiu britskú skupinu plánujú slovenským fanúšikom predviesť, že aj v súčasnom umelom hudobnom svete, ešte stále žije i kvalitná muzika.

„Sme hrdí, že sme sa opäť mohli vrátiť na festivalové pódiá v Európe. Chceme potvrdiť našu reputáciu jednej z najuznávanejších rockových kapiel. Stále sme sa nespreneverili modernej umelej dobe. V tomto svete sacharínovej muziky, ktorú robia s pomocou počítačov všelijakí blbci, zostávame autentickí. Drahí rockoví fanúšikovia, sľubujeme vám pravú šou. Verím, že sa na Topfesete stretneme ľudia jednej krvnej skupiny, ktorí zdieľame spoločnú dušu a staviame rovnaké sny,“ hovorí spevák kapely Justin Hawkins.

The Daknerss sú rockovým pojmom. Kapela vznikla v roku 1999 a odvtedy jej sláva stúpa. Na konte má aj ocenenie Brit Award pre najlepšiu britskú skupinu.

„Teraz sme na turné po Európe a ešte plánujeme navštíviť toľko kvalitných festivalov, ako sa len dá. Medzi nimi nesmie chýbať Topfest. Potom sa vrátime do nášho tajomného hradu v horách, aby sme dokončili ďalší úžasný album,“ dodáva Justin Hawkins.

V The Darkness okrem speváka Justina Hawkinsa hrá aj jeho brat, gitarista Dan Hawkins, basák Frankie Poullain a bubeník Rufus Taylor. Kapela na festivale Topfest počas prvého júlového víkendu zahrá aj niektoré piesne z albumu Last of our kind, ktorý aktuálne pripravuje.

„Sme naozaj hrdí, že sa nám podarilo získať aj túto legendu. Britskí The Darkness sú skutočne kvalitným úlovkom, ktorý si rockeri nemôžu nechať ujsť,“ uzatvára organizátor festivalu Dušan Drobný.

Text: Tlačová správa Foto: Mário Petlák

X