Na pretekoch v Štúrove získali plavci ŠPK Kúpeľov Piešťany 16 medailí

Na medzinárodných pretekoch Štúrovské stovky, ktoré sa konali 1.9.2018 v konkurencii 350 plavcov zo 47 klubov, dosiahli plavci z ŠPK Kúpele Piešťany šestnásť medailových umiestnení.

V kategórii open Sára Niepelová získala 2-krát II. miesto v disciplínach 100 m voľný spôsob a 100   m motýlik. Tretie miesto vyplávala v disciplíne 100 m znak.

Iba štrnásťročná Dominika Šišková bola na  II. mieste  v open kategórii na 100 m prsia. V kategórii 15 – 17 ročných si Filip Lányi vyplával III. miesto v disciplíne 100m znak.

V kategórii starších žiakov úspešne reprezentovali Olivia Ana Šprláková-Zmorová,  ktorá vybojovala I. miesto v disciplíne 100m voľný spôsob, II. miesto v disciplíne 100m znak a III. miesto v disciplíne 100m motýlik. Rebeka Buková vyhrala medzi žiačkami v disciplíne 100m znak a III. miesto obsadila v disciplíne 100m voľný spôsob. Jakub Jánsky si vyplával II. miesto v disciplíne 100m prsia a 2 krát III. miesto v disciplínach 100m motýlik  a 100m voľný spôsob.

Pekné medailové umiestnenia obsadili naši mladší a najmladší žiaci. Milica Martinkovičová stála v disciplíne 50m prsia na zlatom stupienku, Mário Stanček  má striebro  v disciplíne 100m prsia  a Marko Šprlák-Zmora bronzovú medailu v disciplíne 50m znak.

Našim plavcom gratulujeme k peknému zahájeniu plaveckej sezóny.

Text a foto: Radoslav Suchánek