Na Piešťanské Čajky nestačili ani hráčky Valosun Brno

Posledný domáci zápas piešťanských basketbalistiek v tomto roku sa skončil ich víťazstvom 72:61. Vo štvrtom kole Stredoeurópskej ligy (CEWL) hostili v stredu 10. decembra Valosun Brno.

V úvode zápasu získali domáce hráčky 9 bodový náskok, no hostky 6 bodmi v rade naznačili, že budú bojovať o každú loptu. K vyrovnaniu skóre prišlo v 26. minúte (25:25), no Čajky 8 bodovou sériou opäť odskočili. V tretej časti hry, po dobrej práci v obrane, piešťanské basketbalistky natiahli náskok až na 50:38. Ale ani to nebolo rozhodujúce, pretože hostky v poslednej štvrtine viackrát stiahli náskok domácich na tri body (56:53, 60:57, 64:61). Posledných 8 bodov v zápase však dali Čajky a získali cenné víťazstvo.

„Veľmi ťažko vybojované víťazstvo proti kvalitnému súperovi. Kľúčové bolo zvládnutie zápasu, keď sa Valosun dostal na tri body a my sme dokázali odpovedať zlepšenou organizáciou útoku, podporenou kvalitnou obrannou fázou,“ zhodnotil zápas tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – Valosun Brno 72:61(19:12, 35:30, 56:46)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 20, Bartoňová 5, Tatham 12, Dudášová 4, Felixová 14 (Bartánusová 7, Zentková 8, Horvátová, Páleníková T. 2). Tréner: M. Pospíšil.

Valosun Brno: Sprague 12, Sedláková 3, Mrhálková 6, Adamcová 9, Jones 12 (Vojtková 3, Vlková 8, Giacintová, Šípová 6, Švrdlíková 2). Tréner: Svoboda M.

Text: DM Foto: MP