Na otvorení výstavy venovanej Mariánovi Vargovi zahrá André Kellerberg

Vernisáž výstavy fotografií, ktorých autorom je Peter Procházka Stanley, sa uskutoční vo štvrtok 16. novembra 2017 o 18.00 h v klube Žiwell. Príďte si vypočuť nemeckého klavíristu a multiinštrumentalistu Andého Kellenberga, ktorý vo svojich dielach prešiel od elektronickej hudby až k ambientnému zvuku. Spoločnosť mu bude robiť slovenský saxofonista Berco Viťázek.

Vynikajúci slovenský fotograf Peter Procházka Stanley začal fotiť 21. augusta 1968. Archív jeho fotografií je skutočným dobovým dokumentom. Nachádza sa v ňom množstvo fotografií rôznych významných osobností, najmä z oblasti hudby. K nim nesporne patrí jedna z najuznávanejších slovenských hudobných legiend Marián Varga, ktorý zomrel v auguste tohto roka.

Zaspomínať si na tohto muzikanta si budú môcť návštevníci komunitného centra ŽiWell prostredníctvom skvelých záberov Petra Procházku, ktoré dokumentujú polstoročie jeho umeleckého pôsobenia. Mestská knižnica mesta Piešťany pripravila na počesť 70. jubilea tejto legendárnej osobnosti slovenskej hudby v priestoroch komunitného centra ŽiWell výstavu fotografií: Peter Procházka Stanley – Marián Varga, ktorá bude trvať od 6. do 30. novembra 2017.

Vernisáž výstavy za účasti autora fotografií sa uskutoční štvrtok 16. novembra 2017 o 18.00 h v klube Žiwell. Podujatie bude sprevádzané koncertom interpreta André Kellenbergera a besedou.

Zdroj: Piešťanské informačné centrum/klub ŽiWell