12.05.2015 # 06:20 # 06:20

Na medzinárodnej regate sa darilo aj piešťanským veslárom

Inzercia

Už 33. ročník veslárskej regaty o Pohár SNP bol súčasťou majstrovstiev Slovenska. Domáci pretekári získali na Sĺňave počas uplynulého víkend niekoľko medailí.

esprit nails

Súťaž sa musela zaobísť bez Lukáša Babača, ktorý bol v tom čase v Slovinsku, kde sa stal víťazom skifu ľahkých váh. Na Sĺňave bol v skife najlepší Marek Režnák (VK Šintava), za ním skončil Andre Rédr (Slávia STU Bratislava) a bronzovú priečku obsadil domáci Maroš Sloboda (VK Sĺňava Piešťany).

Piešťancom sa darilo aj v dvojskife, keď za Marekom Režnákom a Andre Rédrom (VK Šintava/Slávia STU Bratislava) skončili Matej Šmída, Maroš Sloboda (VK Sĺňava Piešťany) a tretí boli Richard Vančo, Matúš Vančo (VK Sĺňava Piešťany).

Bronz zostal doma aj v disciplíne párová štvorveslica. Vybojovali ho (Ondrej Kovačovič, Matej Šmída, Richard Vančo, Matúš Vančo).

V dvojskife žien získali bronzové medaile Klaudia Čamborová a Barbora Hrdinová VK Sĺňava Piešťany/VK Šintava). Medzi juniorkami sa v tejto disciplíne darilo Barbore Šuhovej a Monike Tichej (VK Sĺňava Piešťany/VK Šintava).

Kompletné výsledky nájdete na tejto adrese.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Iveta Mucha Ondrášiková

X