Na Lodenici zaznejú aj skladby glam rockovej legendy T.Rex

Počas posledného augustového víkendu zahrajú na piešťanskom festivale Lodenica kapely Čechomor, Banjo Band Ivana Mládka, Arzén, Gladiator, Žalman, Fleret, Kamelot, Plavci, Bukasový masív a mnohé ďalšie. Nebudú chýbať ani legendy ako František Nedvěd, Vlasta Redl a Allan Mikušek. Zahraničným headlinerom je T.Rex.

„Je to náš prvý koncert na Slovensku. Na Lodenici zahráme všetky tie fantastické songy, ktoré napísal náš zakladateľ Marc Bolan. Živé hranie máme veľmi radi, publiku odovzdáme maximálnu energiu. Hranie v lete pod šírim nebom je pre nás najkrajšia časť roka,“ neskrýva radosť Paul Fenton, ktorý hral s kapelou ešte za čias Marca Bolana a Mickey Finna.

„Rozšírili a obohatili sme spektrum interpretov, širší okruh muziky, mame veľký stan a množstvo iných vychytávok pre vaše pohodlie,“ odkázal fanúšikom Lodenice dramaturg festivalu František Grebeči a dodal: „V programovej skladbe sa však zdanlivo toho veľa nezmenilo. Opäť je to o našej trampskej, country a folkovej muzike. Aj tento rok máme na troch pódiách veľa klasiky ale aj toho nového, iného no o to zaujímavejšieho.“

Vo štvrtok odštartuje aj Alternatívna scéna v stane, kde sa predstaví nielen to mladé ale aj to staršie. V piatok začína táto scéna už dopoludnia, návštevníci sa môžu tešiť na textársku dielňu, ktorú povedie legenda folku Slávek Janoušek so svojimi priateľmi. V piatok 30. augusta bude od  rána fungovať aj Lodenička scéna s tradičným programom dobrej muziky, školy country tancov a scénkami Bertyho Betáka z detskej farmy Humanita.

„V piatok o 14:00 rozpumpuje hlavnú scénu Banjo Band Ivana Mládka a v sobotu Edo Klena so svojimi Klenotami a množstvom ďalších interpretov, s ktorými sa zoznámite v programovej zložke Lodenice. Čaká nás sobota 31. augusta a všetky tri scény pôjdu podľa časového harmonogramu naplno. O 10:00 to začne Lodenička scéna a následne Alternatívna so svojou rôznorodou muzikou a o 14:00 veľké pódium. Lodenicu ukončíme asi o jednej hodine v noci v nedeľu tradične s domácim Slniečkom a veríme, že aj dopoludnia nás slniečko zobudí do krásneho septembrového dňa,“ pozýva František Grebeči.

Zdroj: Tlačová správa – Festival Lodenica