13.05.2015 # 09:25 # 09:25

Na Lodenici zahrajú Rednex

Inzercia

Populárna švédska formácia, ktorá sa zviditeľnila hitmi v 90. rokoch, obohatí program 17. ročníka obľúbeného rodinného festivalu v autokempingu Lodenica.

esprit nails

Organizátorom Lodenice sa na Slovensko podarilo dostať ďalšie zaujímavé meno zo zahraničia. „Okrem tradičných hostí sa pokúšame zakaždým program festivalu aj niečím spestriť, Rednex je takisto tento prípad. Ich pesničky by mali prispieť k dobrej nálade na tohtoročnej Lodenici. Je to skupina, ktorú vďaka niekoľkým hitom poznajú ľudia prakticky po celom svete,“ načrtol za organizátorov Dušan Drobný.

Rednex sa v 90. rokoch stali priekopníkmi štýlu, ktorý kombinoval tradičné country a folk s popovou hudbou a tanečnými motívmi. Úspech švédska formácia zožala s prerábkou tradičnej country-folkovej skladby amerického juhu Cotton Eye Joe, ktorou ovládla hitparády v mnohých krajinách. Na čele hranosti sa držala v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, ale aj vo Veľkej Británii či na Novom Zélande.

Bodoval aj následný singel Old Pop in an Oak a najmä balada Wish You Were Here vydaná v roku 1995, ktorá v tých rokoch nechýbala ani v playliste žiadneho rádia na Slovensku niekoľkokrát denne.

Na prelome milénií sa Rednex znova dostali na čelo hudobných rebríčkov v niekoľkých krajinách vďaka popovému hitu The Spirit of the Hawk. Švédska skupina koncertuje dodnes, na konte má tri albumy a viac ako desať miliónov predaných nosičov.

Populárna švédska skupina, ktorá je známa najmä svojím megahitom Cotton Eye Joe, vystúpi na Lodenici 2015 v rámci piatkového programu. Festival sa koná od 27. do 29. augusta. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na Václava Neckářa a pozvanie opäť prijala aj skupina Čechomor. Účinkujúcich dopĺňajú Věra Martinová, Hop Trop, Zuzana Smatanová, Poletíme? a pribúdať budú aj ďalšie mená.

Text a foto: Tlačová správa

X