Na festival Červeník prídu Milli Vanilli

Tradičný rodinný festival privíta 11. a 12. augusta tisícky fanúšikov na miestnom amfiteátri a aj tentoraz zaujímavých hudobných účinkujúcich. Tento rok majú možnosť všetci zúčastnení vidieť ako to dopadne, keď sa tvár stretne s hlasom, pretože do malej obce v okrese Hlohovec zavíta s projektom Face meet the Voice mníchovská legenda z konca 80. rokov Milli Vanilli.

Fab Morvan a Rob Pilatus doslova vystrelili do svetových hitparád albumom All or nothing v roku 1988, ktorý o rok neskôr nasledoval reedičný album Girl You Know It’s True. Následne pozbierali všetky možné ocenenia ako duo Milli Vanilli, no do dvoch rokov bolo po všetkej sláve.

Neskôr sa začali objavovať nízory, že nie ich spev je počuť na vtedy už megaúspešných slávnych hitoch, ako I’m Gonna Miss You, Baby Don’t Forget My Number, Girl You Know It’s True, či Blame It on the Rain.

Nasledovalo vrátenie ceny Grammy a celosvetová hanba, ktorá prischla najmä ich producentovi a objaviteľovi Frankovi Farianovi – známemu práve pre jeho dôraz na image, ktorý povýšil nad spev.

Fab a Rob sa ešte pokúsili o návrat v roku 1998, no pred samotným vydaním albumu ukončila ich smelé plány náhla smrť Roba Pilatusa.

Sporadické pokusy Faba o sólovú kariéru neboli veľmi úspešné, až do roku 2016, kedy vznikol ambiciózny projekt Milli Vanilli Experience s podtitulom Face meet the Voice.

Ide jedinečné spojenie známej tváre z projektu Milli Vanilli Faba Morvana a hlasu Johna Davisa, ktorý bol jedným z tých, ktorí v skutočnosti naspievali najväčšie hity Milli Vanilli…

Milli Vanilli našli konečne svoju pravú tvár a ponúkajú skvelú príležitosť zažiť ich megahity naživo a presvedčiť sa, že Fab Morvan sa za posledných takmer 30 rokov výzorovo vôbec nezmenil.

Text a foto: Tlačová správa organizátorov festivalu Červeník