Na charitatívnom bazáre PIWC vyzbierali 1 500 eur, deťom darujú aj knihy

Už desiatykrát pripravili členky Medzinárodného klubu žien Piešťany (PIWC) podujatie, ktoré smeruje pomoc ku konkrétnym ľudom. Peniaze odovzdajú v pondelok 21. decembra spolu s knihami v rámci projektu Otvor srdce daruj – knihu.

Aj týmto spôsobom podporujú členky PIWC čitateľské návyky u školákov. Anonymní darcovia mohli v troch piešťanských kníhkupectvách zaplatiť za konkrétne knihy, ktoré v pondelok dostanú konkrétne deti z Piešťan a okolia. Akciu organizuje Medzinárodný klub žien v Piešťanoch (PIWC) s spolupráci so základnými školami, Spojenou školou a Oddelením sociálnych a školských služieb MsÚ Piešťany.

Minulý víkend sa vďaka PIWC uskutočnilo ďalšie tradičné podujatie – 10. Vianočný charitatívny bazár. Ľudia si na ňom mohli kúpiť rôzne domáce výrobky alebo sa občerstviť pochúťkami, ktoré pripravili členky klubu. Týmto spôsobom sa im podarilo vyzbierať 1 500 eur, ktoré v pondelok odovzdajú rodičom trojročného ťažko chorého dievčatka. V mene Výboru PIWC o to informovala Viera Szabóová.

Text a foto: Martin Palkovič