Na Červeníku zahrajú Right Said Fred aj Richard Müller

Festival, ktorý sa pravidelne koná neďaleko Piešťan, oslávi okrúhle jubileum. Na 50. ročník prídu tvorcovia hitov ako I’m Too Sexy a You’re my mate. Najväčšou česko-slovenskou hviezdou podujatia bude rodák z neďalekého Hlohovca. V piatok 7. a v sobotu 8. augusta zahrajú na Červeníku aj Inekafe, Horkýže Slíže, Hex, Desmod, Polemic, IMT Smile, Čechomor a mnohí ďalší.

Right Said Fred na začiatku 90. rokov pobúrili celý svet hitmi, ktoré odvtedy pozná snáď každý. Na meno kapely si už väčšina pamätníkov asi nespomenie, ale vizuálny štýl ich videoklipov aj hlavne chytľavé melódie sú zárukou oživenia reminiscencií.

Bratia Fred a Richard Fairbrass, ktorí sú zakladajúcimi členmi formácie Right Said Fred zažívaly časy najväčšej slávy pred dvoma dekádami, ale z pop scény nikdy neodišli. Albumy vydávajú pravidelne, napriek tomu, že žiaden z nich nezažil taký ohlas ako na začiatku kariéry. Na festivale Červeník zahrajú už v piatok 7. augusta a určite zaznejú všetky ich slávne skladby.

Ešte pred ich vystúpením zažijú návštevníci podujatia koncert Richarda Müllera. Niekoľkonásobný zlatý Slávik má za sebou desiatky koncertov so skupinou Fragile a už na jeseň štartuje ďalšie turné s názvom 15 rokov bez Filipa. Fanúšikovia, ktorí za ním prídu na Červeník, sa musia nechať prekvapiť, či predstaví aj niečo zo svojho nového koncertného programu.

Novinkou na festivale bude súťaž v Pole Dance & Fitness, ktorá je súčasťou série rozšírenej vo viacerých európskych krajinách. Cieľom Pole Battle League je podpora tohto športu a vytvorenie zdravého súťažného prostredia, ktorá športovcov motivuje k lepším výkonom. Vystúpenia hodnotí odborná porota a najlepší súťažiaci postúpia do finále s medzinárodnou účasťou.

Text: Martin Palkovič Foto: Mário Petlák