Muži zvíťazili v Červeníku, mládežníci bez prehry

Desiate kolo šiestej ligy prinieslo v zápase Červeníka a Piešťan osem gólov. Začiatok zápasu i celý prvý polčas patril hosťom z Piešťan, ktorí po góloch Jozefa Glosa, Martina Gulu a hrajúceho trénera Martina Krajčoviča vyhrávali 4:1. V druhej časti sa výborne napádajúci domáci nechceli zmieriť s výsledkom a po zabojovaní znížili na rozdiel jedného gólu. Gólové hody definitívne ukončil  Denis Štefanka v 87. minúte.

10. kolo Červeník – Piešťany 3:5 (1:4)

Góly: 29., 67. Michal Babic. 65. Branislav Krajčovič – 7., 44. Jozef Glos, 17. Martin Gula, 32. Martin Krajčovič, 87. Denis Štefanka

Zostava 10. kola: Budka, Szabo, Sekera, Krajčovič, Miškech, Beblavý, Glos (´Javorka), Štefanka, Kusý, Budka, Maraz (´Zelenay)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  O výsledku rozhodla väčšia efektivita v zakončení v prvom polčase, kde sa presadili ,,vystavnými gólmi,, 2x Glos, Gula a Krajčovič. Výrazné vedenie v prvom polčase mierne otupilo našu ostražitosť a domáci  veľkou aktivitou v 2. polčase  dokázali zmazať výrazný rozdiel vo vedení, čo zdramatizovalo zápas, ale zároveň aj zmobilizovalo našu aktivitu v záverečnej 20-minútovke, kde definitívne uzavrel výsledok Denis Štefanka po ideálnej prihrávke Javorku a mohli sme si vydýchnuť. Pochvala za 1. polčas, avšak nesmieme pripustiť zakolísanie v nasadení a koncentrácii v niektorých herných úsekoch.

Starší dorast 11. kolo Domino Bratislava – Piešťany 0:0 (0:0)

Zostava 11. kola:  Červenka – Horil, Lenovský, Rusnák, Majtényi (Sedláček) – Ozimák (Ďurák), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec (Valovič) – Chudý

Martin Javorka – tréner:  Do Bratislavy sme cestovali bez viacerých hráčov /Polačik, Stanek, Hodulík, Janotík, Unger/, no napriek tomu s cieľom získať 3 body. Zápas sa hral na ťažkom teréne, ktorý podstatným spôsobom sťažoval kombináciu. Domáci futbalisti poznajúc terén hrali kontaktný, súbojový futbal, založený na bojovnosti, ale v medziach fair-play. Po väčšinu zápasu sme diktovali tempo hry, ale vo veľkej vzdialenosti od súperovej brány. Keďže aj naši chlapci hrali koncentrovane v defenzíve, šance sa rodili veľmi ojedinele. Domáci futbalisti mali 3 gólové príležitosti po našich taktických chybách /2 príležitosti kryl brankár Matúš Červenka, 1 strela išla mimo brány/, my sme mali 4 čisté gólové príležitosti. Ak by sa mali 3 body rozdeliť, domáci si zaslúžili 1 bod a my 2 body. S výkonom chlapcov som spokojný, škoda nepremenených príležitostí. Okrem spoľahlivých dlhodobejších výkonov – Červenka, Horil, Lenovský, Rusnák, Prelovský, Strelec, J. Štefanka, dnes bol aj veľmi aktívny Filip Korec, snahu nemožno uprieť Sebovi Ozimákovi a svojim výkonom prekvapili Paťo Chudý a nový hráč v týždni preradený z U-17 ky Zdeno Majtényi. V týždni sa musíme zodpovedne pripraviť na lídra 2. ligy – mužstvo FC Petržalka, mužstvo ktoré doposiaľ v súťaži nenašlo premožiteľa, a pokúsiť sa odčiniť našu najvyššiu prehru v súťaži, ktorú sme utŕžili práve na jeho pôde.

Mladší dorast 11. kolo Domino Bratislava – Piešťany 1:2 (0:0)

Góly: 69. Samuel Kromka – 41. Denis Minárik, 47. Matej Matyska (vl.)

Starší žiaci 11. kolo Piešťany – Čermánsky Nitra 4:2 (2:1)

Góly: 10. Oliver Kardoš, 25. Samuel Daňhel, 46. Jozef Rolinec, 66. Martin Modrovič – 22. Šimon Čápek, 55. Oliver Šinkovič

Zostava 11. kola: Maliga – Petényi(Fox) , Hlavatý, Urban, Babečka – Rolinec(Hrdina), Kardoš, Labat – Vyhlídal, Daňhel, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: V dnešnom zápase sme chceli odčiniť slabý výkon zo zápasu v Nových Zámkov. Proti kvalitnému súperovi sa nám to aj podarilo. Obidve družstva predviedli dobrý futbal a padlo veľa gólov a zápas bol napínavý až do konca. Naši hráči sa ujali vedenia po peknej strele Kardoša. Hostia vyrovnali náhodným gólom, čo nás nepribrzdilo a náš druhý gól pridal po brejku Daňhel. Druhý polčas bol ešte zaujímavejší a bolo viac vzruchu pred oboma bránami. Náš tretí gól pridal po peknej akcií Modroviča prízemnonou strelou Rolinec. Hostia sa nevzdávali a mali silnú desaťminútovku, v ktorej našťastie dokázali iba znížiť. Definitívu zápasu dal po brejku Modrovič. Naše víťazstvo bolo zaslúžené, aj keď súper mal svoje kvality.

Mladší žiaci 11. kolo Piešťany – Čermánsky Nitra 2:1 (1:1)

Góly: 8. Filip Gregorovič, 57. Marek Gábor – 21. Denis Joanidis

Zostava 11. kola: Marek, Suchý, Šadibol, Košinár, Varačka, Martinkovič, Gvozdenovič, Badáň, Gábor, Gregorovič, Hesko, Gešvandtner, Rolinec, Franko

Ján Stachura, tréner: Takýto zápas sme potrebovali. Chlapci boli pri absenciách najlepších hráčov posledné zápasy psychicky trochu dole. Do tohto zápasu sa nám vrátil Filip Gregorovič a bola to chlapcov obrovská vzpruha ako herne, tak aj náladovo v celom družstve. Chlapci bojovali, tešili sa z futbalu a predviedli bojovný výkon s niekoľkými peknými akciami. Zápas to bol veľmi vyrovnaný a som rád najmä kvôli chlapcom, že sa tentokrát šťastie priklonilo na našu stranu. Po niekoľkých smolných udalostiach si to zaslúžili a verím, že ich to nakopne do ďalšieho obdobia.

Starší žiaci B 8. kolo Sokolovce – Piešťany 2:2 (0:0)

Góly: 66. Lukáš Michalik, 70. Marko Ondrejka – 50. Filip Košinár, 52. Jakub Žažo

Mladší žiaci B dohrávka 6. kola Veľké Kostolany – Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 17. Denis Seko

8. kolo Borovce – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 43. Leonard Chnapko – 42. Denis Ružička

Zostava 8. kola: Mihalik, Ferech Adamčík, Vančo, Žlnay, Nguyen, Kalnický, Ružička, Ručkay, Grežďo, Janoška, Duong, Hrubý, Zetocha

Ján Stachura, tréner: Zápas bol vyrovnaný a skončil zaslúženou remízou. Podali sme nemastný neslaný výkon, chlapci majú jednoznačne na viac, nebol to z našej strany optimálny výkon oproti predchádzajúcim zápasom. Dlho som premýšľal, čo dám do hodnotenia, ale nedá mi v krátkosti sa nevyjadriť k regulérnosti súťaže. Za Borovce hrávajú hráči z Trebatíc, ktoré majú sami svoje družstvo v súťaži. Čo je samo o sebe v poriadku. Pokiaľ ale hráte s jednými aj druhými a nastúpi proti vám rovnaký hráč, ťažko sa vysvetľuje chlapcom, že je to poriadku a ako je to možné. Pretože snáď každý vie, že jeden hráč nemôže hrávať v jednej súťaži za dva kluby. Nič proti súperovi ani súperovým hráčom, ale raz je daná súťaž s platnými pravidlami, tak by sa mali dodržiavať. Ako máme učiť chlapcov tým správnym princípom do života, keď vidia takéto príklady? Že sa aj na takejto v úvodzovkách bezvýznamnej úrovni porušujú pravidlá bez mihnutia oka? K takýmto hodnotám chceme viesť deti? OBFZ by sa mal zamyslieť. Ak náhodou takéto družstvo v súťaži zvíťazí, čo sa veľmi ľahko môže stať, bude to „krásna“ ukážka pre deti, aké princípy v živote hrajú prím…