Müller, Kocáb a Soukup naspievali Shakespearov Sonet 66, predstavia sa aj v Piešťanoch

Tri československé legendy majú na konte ďalšiu spoluprácu. Tenotraz oprášili Shakespearov Sonet 66. Hudbu zložil Ondřej Soukup, ktorý text deklamuje spolu s Richardom Müllerom a Michaelom Kocábom. Trio je aktuálne na turné. Ich piešťanský koncert sa uskutoční 20. novembra v Dome umenia.

Richardovi Müllerovi, Michaelovi Kocábovi a Ondřejovi Soukupovi sa dobre spolupracuje a tak sa pustili do veľmi netradičnej spoločnej novinky pre náročné publikum. Ondřej Soukup prišiel s nápadom zhudobniť Shakespeara a jeho dvoch kolegov to nadchlo. Voľba padla na Sonet 66.

„Je to artová záležitosť na pomedzí žánrov, hudobne ťažko zaraditeľná. Možno najlepšie by zapadla do kategórie crossover. Išlo mi predovšetkým o zdôraznenie nadčasového Shakespearovho textu. Zvolili sme deklamačný spôsob podania, pretože spev by odvádzal pozornosť od textu. Spievame teda až na konci, kde sa záverečné motto sonetu opakuje,“ vysvetľuje Ondřej Soukup.

Na novinke s ním radi spolupracovali okrem Richarda Müllera a Michaela Kocába aj ďalší umelci.

„Soprán v podaní sólistky opery Národného divadla v Prahe Marie Fajtovej môže znamenať, že ide o hlas Anjela nádeje, ale tiež Anjela smrti. Nech si každý vyberie. Gitary v závere skladby nahral skvelý austrálsky gitarista Glenn Proudfoot,“ dopĺňa Ondřej Soukup.

Müller, Kocáb a Soukup sú spolu aktuálne na turné po Česku a Slovensku, no nepredpokladajú, že tento song bude súčasťou repertoáru. Samozrejme, ak by si ho publikum vyžiadalo, nebudú sa brániť, no táto skladba je naozaj najmä pre hudobných fajnšmekrov.

„Atmosféra na koncertoch je vynikajúca, naozaj si to užívam. S Michaleom a Ondřejom sme jedna krvná skupiny, tak je to naozaj jedno z mojich najobľúbenejších turné. Veľmi rád som robil aj na tomto Sonete 66, presne takéto chuťovky si dokonale užívam,“ uzatvára Richard Müller.

Zdroj: Tlačová správa – Propaganda House