Moravianski kajakári medzi najlepšími na Slovensku

Slávnostné vyhodnotenie výsledkov Slovenského pohára potvrdilo, že v klube Kajak Moravany nad Váhom rastú pod dozorom skúsených trénerov výnimočné talenty. Odovzdávanie cien sa uskutočnilo 23. januára v Bratislave a stretla sa na ňom celá slovenská špička v rýchlostnej kanoistike.

Medzi najlepšími nechýbali mená ako Erik Vlček – víťaz kategórie kajakár roka, Martina Kohlová – víťazka kategórie kajakárka roka a Matej Rusnák – víťaz kategórie kanoe roka. V Bratislave sa vyhodnocovali výsledky nielen dospelých, ale aj  kategórie od 11 rokov, a tak medzi najlepšími nesmeli chýbať ani pretekári zo športového klubu Kajak Moravany nad Váhom. Priniesli si až 7 ocenení, čo je skvelá vizitka nielen detí, ale aj ich trénerov Juraja Homolu, Alexandra Kasu a Petra Vetríka.

K tým najlepším v klube za rok 2015 patrili: Lucia Valová – víťazka SP v kategórii kanoe dievčatá 13 ročné, v kategórii kajak dievčatá 13 ročné 2. miesto, Martina Havrilová – 2. miesto kanoe dievčatá 13-ročné, Silvia Moravčíková – 3. miesto kanoe dievčatá 13-ročné, Samuel Podhradský – 2. miesto kajak chlapci 11-roční, Branislav Jurčo – 3. miesto kajak chlapci 11-roční, Michal Jurčo – 3. miesto kajak chlapci-12 roční, Lukáš Valo – 2. miesto kanoe chlapci 13-roční.

Vo veku od 11 -13 rokov trénuje v športovom klube KAJAK Moravany nad Váhom 11 detí. Šesť z nich bolo ocenených medzi tými najlepšími, kde často v jednej kategórii sa stretne na štarte až okolo 30 pretekárov z celého Slovenska.

Umiestnenia v Slovenskom pohári získavajú pretekári na základe svojich výkonov v jednotlivých pretekoch počas celej sezóny,  pričom často zaváhanie v jedinom preteku môže znamenať vyradenie z boja o prvé priečky.  Preto nie je vôbec jednoduché takéto ocenenie získať.  Všetkým oceneným pretekárom blahoželáme a želáme veľa úspechov v blížiacej sa sezóne 2015.

kajak2

Text a foto: Sylvia Valová