Mladí plavci ŠPK Kúpele zahájili nový rok úspešne

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
2
Inzercia

Na bratislavských Pasienkoch sa uplynulú sobotu 24. januára uskutočnilo 1. kolo FPD Slovenského pohára 9 až 12-ročných žiakov v plávaní. Našim plavcom sa mimoriadne darilo, keď získali spolu až 23 medailí.

Najúspešnejším bol Riško Horyl, ktorý vyhral obidve motýlikové trate na 100 aj 200 m a na 200 a 400 voľný spôsob obsadil strieborný stupienok.

Maxim Vass vyhral v novom osobnom rekorde 200 m prsia a na 100 metrovej trati skončil druhý. Miško Škodný stál 5-krát na stupni víťazov za striebro na 100 motýlik a bronz na 100, 200, 400 voľný spôsob a 200 m znak. Neustále napredujúci Filip Lányi uspel v znakových tratiach na 100 a 200 m, keď si vybojoval druhé miesta. Terezka Danková získala striebro na 200 m motýlik a tretia skončila na 100 motýlik.

Spomedzi žiakov C bola najlepšia Olívia Šprláková Zmorová, ktorá vyhrala 50 aj 100 m znak. Výborne jej asistovala Rebeka Buková, keď na obidvoch znakových tratiach skončila hneď za ňou, na strieborných stupienkoch.

Oliver Švec sa presadil v prsiarskych disciplínach 50 a 100 m, získal dve druhé miesta a tretie miesto na 100 m voľný spôsob.

Medailovú bilanciu plavcov ŠPK Kúpele zavŕšil Paťko Tapušík bronzovou na 100 m znak.
Odmenou medailistom bolo, že ich dekoroval úspešný seniorský reprezentant Richard Nagy na fotke dole.

Medajlová žatva bola bohatá a FPD Slovenský pohár 9. – 12 ročných žiakov bude pokračovať počas roka ďalšími piatimi kolami. Veríme , že aj v nasledujúcich pretekoch sa bude našim plavcom dariť a budú sa naďalej zlepšovať.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Martin Vaňo