Mestská rada dala STOP hokejovej hale

Milión eur z rezervy premiéra Roberta Fica zrejme Piešťany na výstavbu tréningovej haly pre mladých hokejistov nepoužijú. Členovia mestskej rady neodporučili pokračovať v realizácii tohto projektu.

Rozhodli o tom jednohlasne, keď im viceprimátor Michal Hynek oznámil, že predpokladaný rozpočet na realizáciu je 1,98 mil. eur. Ďalších 450-tisíc eur by samospráva potrebovala na vybudovanie spevnených plôch a komunikácií. Pri verejnom obstarávaní však mohli tieto sumy klesnúť. Informoval o tom Tomáš Hudcovič, jeden z členov mestskej rady, v článku uverejnenom na portáli PNky.sk.

Tréningovú halu malo postaviť Mesto Piešťany a v dohodnutom rozsahu ju poskytovať Slovenskému zväzu ľadového hokeja pre potreby hráčov do 18 a 20 rokov. Hokejový klub ŠHK 37 Piešťany sa na prípravách jej výstavby podieľal vypracovaním projektovej dokumentácie. Jeho prezident Jaroslav Lušňák chce na rozhodnutie mestskej rady reagovať až po obdržaní oficiálneho stanoviska.

Členovia mestskej rady, ktorú tvoria viceprimátor Michal Hynek a poslanci Martin Cifra, Jozef Drahovský, Juraj Brna, Tomáš Hudcovič, Jozef Malík a Eva Wernerová (poslední štyria menovaní zastupujú klub Spoločne pre Piešťany) ďalej odporučili vedeniu mesta rokovať s Úradom vlády SR o možných zmenách účelu využitia dotácie. Tá bola určená výhradne na realizáciu tréningovej hokejovej haly.

Premiér Robert Fico oznámil pridelenie dotácií mestám Piešťany, Levoča a Banská Bystrica pred rokom. Každá samospráva dostala milión eur. V meste pod Urpínom za tieto peniaze vymenili chladiaci systém na zimnom štadióne a postavili severnú tribúnu. S rekonštrukciou začali už aj v Levoči. Na základe výsledkov verejného obstarávania by mala tamojšia radnica zaplatiť za vybudovanie ľadovej plochy, šatní a zázemia pre návštevníkov aj hráčov 1,4 mil. eur.

Zástupcovia Piešťan sa zrejme pokúsia Úrad vlády SR presvedčiť, aby dotáciu mohli taktiež použiť na opravu zimného štadiónu.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Mário Petlák