Medzi naj športovcami kraja je aj veľa Piešťancov

Športovci z nášho mesta mali v uplynulom roku úspech v plávaní, veslovaní aj v v breakdance. Zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja im odovzdajú úspešným ocenenia v pondelok 14. decembra.

V kategórii Stredné školy – jednotlivci si cenu odnesie Laura Horvátová z Gymnázia Pierra de Coubertina, ktorá školu reprezentovala vo viacerých športových aktivitách – v základnej zostave hráčka Piešťanských Čajok, ktoré získali strieborné medaily v extralige žien, v basketbale stredoškolákov na M SR získala so svojím družstvom školy striebro.

V desiatke najlepších žiakov sú Adam Masár (lyžiar na tráve, celkový víťaz svetového pohára, člen LK Remas Piešťany), Richard Horyl (portový plavecký klub Piešťany, viacnásobný majster Slovenska v plávaní), Lenka Paulíková (slovenská reprezentantka v plávaní, majsterka Slovenska, účastníčka majstrovstiev Európy v diaľkovom plávaní, členka Plaveckého klubu Kúpele Piešťany), Matúš Janík (slovenský reprezentant v plávaní, majster Slovenska, člen Plaveckého klubu Kúpele Piešťany), Lucia Valová a Martina Havrilová (obe ŠK Kajak Moravany nad Váhom, viacnásobná majsterka Slovenska v kajaku a kanoe).

Medzi dospelými si ocenenia prevezmú aj Lukáš Babač (slovenský reprezentant vo veslovaní, strieborný medailista z ME a víťaz Svetového pohára, člen veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany, 4. miesto v historických tabuľkách v skoku vysokom) a Boris Turčan (slovenský reprezentant v breakdance, majster Slovenska, majster Európy a sveta, člen klubu Heroes).

Pamätné medaile predsedu Trnavského samosprávneho kraja dostanú aj cyklista Vladislav Janovjak, ktorý získal 3. miesto na paralympiáde v Londýne 2012 a predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

-inf-