Majstrovstvá SR v plávaní mladších žiakov pre Kúpele Piešťany so zlatým leskom

Na Zimných majstrovstvách SR v plávaní v kategórii mladších žiakov, ktoré sa konali od 1. až 3. decembra v Šamoríne, sedem plavcov  úspešne reprezentovalo ŠPK Kúpele Piešťany.

Dvaja najúspešnejší, Jakub Jánsky a Rebeka Buková, získali tituly Majstra Slovenska. Jakub Jánsky stál dva razy na zlatom stupienku a to v disciplínach 400 m polohový pretek a 200 m prsia. Rebeka Buková získala titul v disciplíne 100 m znak. K trom titulom majstra pridali i bronzové umiestnenia – Jakub v disciplíne 100 m prsia a Rebeka v disciplíne 200m znak.

Veľmi pekné umiestnenie vybojovala Romana Švecová, ktorá obsadila štvrté miesto na 400 m polohový pretek a dvakrát  piate miesto v disciplínach 100m a 200m prsia.

Pekné osobné rekordy si zaplávali, ďalší členovia výpravy Kúpeľov, Lea Držíková, Veronika Luciaková, Patrik Tapušík a Oliver Švec.

Mladší žiaci ŠPK Kúpele tak v Šamoríne – Čilistove úspešne uzavreli svoj plavecký rok 2017.